Зміст поняття «релігійна громада»: нардеп обгрунтував законодавчу новацію

ZIK

Головна мета закону про перехід релігійної громади – внормувати можливі суперечки у релігійній громаді, якщо вона захоче змінити церковне підпорядкування.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Григорій Шверк.

Народний депутат від фракції БПП Григорій Шверк зазначив, що він голосував за прийняття законопроекту № 4128-д про перехід релігійних громад.

«І якщо ми скажемо, що закон № 4128-д, який ми сьогодні прийняли, це закон про перехід з однієї парафії до іншої, то це певне пересмикування. Головне в цьому законі, з моєї точки зору, те, що там пояснюється, що таке релігійна громада. Адже до отримання Україною томосу нікого не цікавило, хто є членами парафії, як вони обліковуються, як приймаються до парафії та як виключаються. 

А у прийнятому законі чітко пояснюється, хто такий "член громади" та як він обирається. Пояснюється і те, яка кількість голосів потрібна для того, аби прийняти нового члена релігійної громади. Тобто це юридичні поняття, які унормовують питання існування цих релігійних громад», – зазначив Григорій Шверк.

Він додав, що головна мета закону про перехід релігійної громади – внормувати можливі суперечки в релігійній громаді, якщо вона захоче змінити церковне підпорядкування.

«Якщо в певних громадах, де виникають суперечки щодо того, до якої релігійної громади люди будуть належати, то мета цього закону – чітко все внормовати. Тобто закон значно краще внормовує ситуацію, ніж вона була до того, як цей закон було прийнято», – прокоментував Григорій Шверк.

Нагадаємо, народні депутати підтримали за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) № 4128-д від 16 січня 2019 року (авторства нардепів Єленського, Княжицького, Подоляк) під час ранкового засідання ВРУ підтримали 229 обранців. Loading...