Новини » Світ 17 січня, 2019, 19:15
Журналіст заявив про відсутність механізму для виправлення помилки Brexit
ZIK
ZIK

Референдум у Великій Британії щодо Brexit фактично поділив країну навпіл, адже перевага у кілька відсотків – це взагалі не перевага, коли йде мова про доленосні питання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив колишній головний редактор Російської служби BBC у Лондоні Андрій Остальський.

Андрій Остальський, коментуючи події у Великій Британії щодо «Brexit», заявив, що референдум – поганий інструмент для таких важливих питань, які визначають долю країни на десятиліття, адже населення згодом не має можливості виправити власну помилку. Окрім того, з його слів, після референдуму відбувся розкол.

«Цей референдум фактично поділив країну навпіл. Перевага у кілька відсотків – це взагалі не перевага, коли йде мова про такі доленосні питання. Цей розкол відображається на політичній еліті, у парламенті.

І, наприклад, зараз немає жодної конкретної програми, практичного механізму виходу із ЄС, який підтримала би більшість депутатів парламенту. Вони провалили варіант, запропонований прем’єром Терезою Мей, але жодна з фракцій не здатна запропонувати щось, за що проголосують інші», – наголосив Андрій Остальський.

Що ж до так званого плану «Б» Терези Мей, Андрій Остальський звернув увагу на те, що новий варіант ще має погодити Євросоюз, а для цього потрібно зібрати саміт глав ЄС, що неможливо зробити за короткий термін.

«Не зовсім зрозуміло, про що може йти мова, і цей подив, до речі, поділяють представники майже всіх політичних партій. І немає впевненості, що Тереза Мей зможе запропонувати щось, що хоч якось допоможе їй добитися більшості», – зазначив Андрій Остальський.

Нагадаємо, 15 січня 2019 року Нижня палата британського парламенту проголосувала проти затвердження урядової «Угоди про вихід Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії з Європейського Союзу та Європейського атомного енергетичного співтовариства».

Після провалу голосування за Brexit лідер опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін заявив, що вніс на розгляд парламенту Великої Британії пропозицію про вотум недовіри уряду прем’єр-міністра Терези Мей.

Як повідомляли, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей не буде подавати у відставку після провалу голосування в парламенті країни про умови виходу з Євросоюзу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:07 :35