Новини » Політика 17 січня, 2019, 21:51
Євтушок вказав на практичний метод застосування закону про перехід релігійних громад
ZIK
ZIK

Якщо одна чи інша сторона конфлікту виносить з храму плащаницю, то згідно з канонами здійснювати богослужіння у церкві, де немає плащаниці, заборонено. От цей закон внормовує такі речі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Борислав Береза.

Нардеп Сергій Євтушок зазначив, що фракція «Батьківщини» підтримала законопроект № 4128-д про перехід релігійних громад.

«І у своєму виступі Іван Крулько зафіксував ряд причин, чому ми це зробили. Та й я можу констатувати, що у Рівненській області, де я народився, було чимало релігійних конфліктів. Наприклад, коли з храму виносилася плащаниця. Але, якщо однією чи іншою стороною конфлікту виноситься плащаниця, то згідно з канонами здійснювати богослужіння у храмі, де немає плащаниці, заборонено. От цей закон внормовує такі речі. Це дуже добре, що до моменту, коли не буде прийнято рішення про перехід громади, усе майно узаконюється і заборонене до виносу», – заявив народний обранець.

Водночас Сергій Євтушок зауважив, що в законі про перехід релігійних громад є певні неточності.

«Наприклад, що стосується реєстру вірян. Такої бази у нас немає. Одна людина може бути прихожанином одразу декількох храмів. І тут виникає питання, у якому храмі він має бути?» – підкреслив нардеп від «Батьківщини».

На думку позафракційного депутата Борислава Берези, закон про перехід релігійних громад може створити великі проблеми у релігійному середовищі України.

«Я розумію, що через Московський патріархат Кремль впливає на Україну. Треба це нівелювати. Для цього є СБУ. Але церква в Україні – відокремлена від держави. Тому питання про приналежність релігійних громад не є предметом законодавчого врегулювання. Зараз ми робимо те, що нам не притаманне. Саме тому є велика небезпека, що можуть виникнути конфлікти. Також давайте відверто казати, що церква – це гроші. Великі гроші. І хто саме буде контролювати ці потоки, це теж питання», – додав Борислав Береза.

Нагадаємо, народні депутати підтримали за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) № 4128-д від 16 січня 2019 року (авторства нардепів Єленського, Княжицького, Подоляк) під час ранкового засідання ВРУ підтримали 229 обранців. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:46 :57