Новини » Суспільство 17 січня, 2019, 2:26
Міноборони нарахувало понад 9 тисяч дезертирів

В українській армії нараховується 9,3 тисячі дезертирів.

Про це під час засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони повідомив перший заступник міністра оборони Іван Руснак, – повідомляє Громадське.

Відтак, Комітет з питань нацбезпеки і оборони вирішив рекомендувати парламенту ухвалити законопроект, який дозволить доукомплектувати ЗСУ майже на 10 тисяч осіб взамін тих, хто або дезертирував, або добровільно здався в полон.

Коментуючи законопроект №9454, Руснак зауважив, що документом пропонується впровадити поняття «призупинення військової служби». «Це пов’язано з тим, що на сьогодні 9 тисяч 268 осіб дезертирували із Збройних сил України. Тому це поняття буде застосовано до осіб, які самовільно залишили військову частину, дезертирували з військової служби або добровільно здалися в полон», – сказав перший заступник міністра.

За його словами, такі військовослужбовці будуть визнані такими, що не виконують свої військові обов’язки, і будуть виключені з чисельності ЗСУ.

«Це рішення дасть можливість доукомплектувати ЗСУ на 9 тисяч 300 осіб, які на сьогодні фактично є вакантними», – пояснив Руснак.

Також він запропонував, щоб за цими дезертирами зберігалася заробітна плата і статус військовослужбовця, за винятком, коли щодо них буде винесений обвинувальний вирок.

У свою чергу голова комітету Сергій Пашинський виступив проти того, щоб дезертирам нараховувалася заробітна плата.

Раніше у Головній військовій прокуратурі повідомляли, що за 4 роки в Україні відкрили понад 11 тисяч проваджень через дезертирство та ухилення від служби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 03:27 :12