Новини » Події

Україна в ТКГ вимагає встановлення пункту моніторингу ОБСЄ в Керчі

Українська сторона Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо ситуації на Донбасі вимагає встановлення пункту моніторингу ОБСЄ в Керчі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення першого віце-спікера українського парламенту, учасника переговорів Ірини Геращенко у Facebook.

Геращенко зазначила, що представник України в ТКГ Євген Марчук, а також представники України у чотирьох підгрупах наголосили на ключових позиціях врегулювання війни на Донбасі. Зокрема, Україна вимагає негайного скасування результатів «виборів» в ОРДЛО і розпуск всіх псевдоорганів псевдовлади, дотримання Росією мінських угод.

«Крим і Азов – це Україна. Ми наполягаємо на присутності СММ ОБСЄ там і постійно діючого пункту моніторингу в Керчі. Моряки – військовополонені мають бути звільнені без всяких передумов», – написала вона.

Крім того, Геращенко додала, що українська сторона у ТКГ засудила позицію російського омбудсмена Тетяни Москалькової, яка не була присутня на судах над українськими військовополоненими моряками і «втекла від зустрічі з українським омбудсменом Людмилою Денисовою, в останню хвилину скасувавши домовленість про переговори СМСкою».

Геращенко додала, що Україна вимагає негайного проведення спільного засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи щодо заручників.

«Ми звернули увагу координаторів ОБСЄ на постійний зрив режиму тиші збоку РФ і їх маріонеток на Донбасі. Також ми не вважаємо за можливе скласти лапки на період виборчої кампанії і припинити боротьбу за звільнення заручників і полтів’язнів. Цього не буде. На вимогу української сторони на ТКГ ще раз поставили питання звільнення підлітків з Ясинуватої і сподіваємося, що в цьому питанні незабаром буде прогрес», – написала вона.

Нагадаємо, на першому в 2019 році засіданні Тристоронньої контактної групи в Міську представник Росії відмовився обговорювати обмін росіян на українських політв’язнів.

Loading...