Новини » Політика 17 січня, 2019, 14:18
У Раді назвали, хто зацікавлений в існуванні «вічного» мораторію на землю
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Великі і малі олігархи – це єдиний сегмент суспільства, зацікавлений в існуванні «вічного» мораторію на землю.

Про це під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявив народний депутат України Віктор Пинзеник.

Нардеп, представляючи проект Постанови про скасування рішення ВРУ від 20.12.2018 про прийняття в цілому як закону законопроекту «Про внесення змін до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» № 9355-П1, зауважив, що питання щодо землі є каменем спотикання для України упродовж багатьох років.

Віктор Пинзеник наголосив, що ще 30 років тому земля в Україні передали у власність громадянам, проте їм залишили одне – передавати землю в оренду великим і малим олігархам.

«Нині це єдиний сегмент суспільства, зацікавлений в існуванні вічного мораторію на землю», – заявив Віктор Пинзеник.

Нардеп наголосив, що мета скасування мораторію – не продаж землі, а багатоваріантність поведінки. Так, з його слів, скасування мораторію на продаж землі могло б дати доступ до кредитів, змінити умови оренди і безпосередньо дозволити продавати наділи, залучати інвестиції у сектор, який навіть нині, за складних умов, демонструє непогану динаміку.

Нагадаємо, у грудні торік народні депутати продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.

17 січня парламент розблокував підписання закону про мораторій на продаж землі, відхиливши дві постанови про скасування рішення ВРУ щодо продовження заборони на відчуження сільськогосподарської землі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 20:44 :47