Новини » Львів 17 січня, 2019, 17:14
«Трипілля без меж і кордонів»: У Львові кличуть на виставку трипільської культури

Сьогодні, 17 січня, в приміщенні Львівського історичного музею відбулось відкриття виставки «Трипілля без меж і кордонів», присвяченій 125-річчю відкриття трипільської культури. Автори виставки – Оксана Куценяк та Емілія Зарубій. Функціонуватиме виставка до травня 2019 року.

Трипільська культура – унікальна. Вона була поширена на території сучасної України та дала не лише матеріальні коріння, а й духовні.

Назва «Трипілля без меж та кордонів» виправдовує себе, адже Трипіллю немає межі: немає межі зникнення Трипілля, адже те, що культура трипільців завершилась, не означає, що вона зникла і її більше не існує; без кордонів, бо нема кордонів доступності до цієї культури.

Цей проект відрізняється від усіх попередніх, адже з виставкою можуть ознайомитись і люди з вадами зору.

«Саме на цій виставці ми прагнули дати можливість не лише звичайному пересічному відвідувачу осягнути всю значущість цієї культури, а й людям з вадами зору також дати можливість відчути та поринути у світ трипільської культури», – поділилась авторка Оксана Куценяк.

Експозиція невелика, проте кожен експонат занурює в минуле і показує, як жили пращури, які символи в них були, які ритуальні моменти. Відвідувачі можуть побачити, яким посудом користувались в ті часи, писанки та вишивки, приклади зброї та амулети, знаряддя праці. Серед цього можна побачити й реліквії – ритуальний хлібець (українцям відомий як колобок), посудина у вигляді упряжі волів, тринокль – символ сім’ї, мідні сокири.

Яна Кузяк,
для ІА ZIK 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 16:07 :34