четвер, 17 січня, 2019, 11:42
Тест: Білорусь на слуху. А що ми знаємо про цю країну?
1

В України два північних сусіди: Російська Федерація та Республіка Білорусь. Якщо про першу країну та народ ми чуємо і знаємо більше, ніж того хотілося б, то про другу – майже нічого. Білорусь, з якою нас поєднує тисяча кілометрів кордону, залишається для пересічних українців чимось таким, що існує осторонь від нас. Звісно, про незмінного президента Білорусі Олександра Лукашенка, про любов до картоплі і радянських традицій – це ми знаємо… Але що ще?

Останні місяці відбуваються гострополітичні ігри між можновладцями Білорусі та Росії. Адже питання порядку денного: чи стане Білорусь частиною Росії не лише де-факто, але і остаточно де-юре? Прийшовши до влади 90-х, Олександр Лукашенко вибрав єдиний курс розвитку Білорусі – інтеграція з Росією. Відповідно, дуже швидко російська мова стала другою державною, влада та повноваження президента збільшилися у рази; таємничим чином почали зникати опозиціонери, а все нові й нові дуже «тісні» договори із РФ провадили до одного – єдиного державного утворення. Й така структура була створена на рубежі тисячоліть – «Союзна держава Росії та Білорусі». Однак, від підписання угод між Лукашенком та Єльциним минуло вже 19 років, але в України досі сім сусідів, а не шість. Це складна гра економічних потреб Білорусі і політичних апетитів Росії. Однак політики, які схильні до дикторської манери правління, не враховують одного – народу, для якого територіальна цілісність завжди на першому місці.

ІА ZIK пропонує своїм читачам, завдяки quiz-тесту, дізнатися більше про нашого північного сусіда і краще для себе зрозуміти Білорусь. Ця країна має доволі схожу з Україною історію розвитку, однак наразі білоруси вибрали свій шлях – не у бік Заходу та демократії, а минулого і «братської» Росії. Та це не означає, що у найближчому майбутньому нічого не зміниться. Вічних людей немає, а от національність і відчуття гідності може пережити багато поколінь, поки не проросте з новою силою.

 

 

 

Читайте також: Кремль вирішив прибрати Лукашенка, – Піонтковський

Юра Мартинович,
IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Top
2019-10-18 23:58 :19