Новини » Світ 17 січня, 2019, 20:16
Світлана Заліщук пояснила, чому британці передумали виходити з ЄС
ZIK
ZIK

Населення вже зрозуміло, що британський уряд і парламент не мають відповіді, яка можна забезпечити інтереси Великої Британії в такій ситуації із Брекзітом.

Таку думку висловила народний депутат України Світлана Заліщук у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Народний депутат бачить п’ять сценаріїв розгортання подій у Великій Британії, і кожен із них з тією чи іншою вірогідністю може бути реалізований.

«Ті сценарії, які сьогодні є на столі – це, передусім, Брекзіт – розлучення Великобританії та ЄС без угоди загалом. Але ми розуміємо, що немає більшості в британському парламенті, яка б підтримала такий розвиток подій.

Другий сценарій – це проведення ще одного референдуму. І ми бачимо, що кількість прихильників такого кроку збільшується. Зокрема Шотландська партія в британському парламенті відверто виступила за проведення другого референдуму», – зауважила Заліщук.

Третій варіант, на думку політика, це проведення загальних виборів і переобрання більшості й прем’єр-міністра.

«Але Тереза Мей двічі втрималася на посаді, і спочатку як лідер самої партії, а потім як прем’єр-міністр. Це означає, що наступний рік вона фактично є недоторканною, і, своєю чергою, може розпустити парламент, закликати до виборів і піти, якщо зрозуміє, що ситуація є патовою.

Четвертий сценарій – це повернутися до ЄС із пропозицією про нові поступки і новий варіант угоди. Але якщо Європейський Союз і може піти на якісь поступки, то це будуть незначні кроки, а відтак Британія не отримає додаткових інструментів впливу. І останній сценарій – це призупинення статті 50 Угоди між Великою Британією та Європейським Союзом», – зазначила народний депутат.

Вона додає, що сьогодні юристи шукають можливість призупинити дію статті 50 Угоди між Великою Британією та ЄС в такий спосіб, щоб у Британії було більше часу розібратися.

«У цій статті йдеться, що з моменту референдуму через два роки країна так чи інакше перестає бути членом ЄС. І цей термін спливає вже 29 березня 2019 року. На фоні такої невизначеності та негативних економічних трендів ми спостерігаємо, що загалом суспільна думка Британії схиляється на бік того, що треба залишитися у Європейському Союзі.

Так, 6 із 16-ти мільйонів громадян Британії, які голосували за Брекзіт, сьогодні змінили свою думку. Вони або вагаються, або точно впевнені, що країна не має виходити з ЄС. Адже населення вже зрозуміло, що британський уряд і парламент не мають відповіді, яка зможе забезпечити інтереси Великої Британії в цій ситуації», – констатувала Світлана Заліщук.

Як повідомляли, у вівторок британські законодавці переважною більшістю голосів проголосували проти угоди Терези Мей щодо виходу з ЄС, завдаючи нищівного, хоча й передбачуваного, удару по її стратегії Брекзіту. Це голосування, де 432 депутати були проти, і тільки 202 – за, назвали історично провальним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 22:41 :29