Новини » Львів 17 січня, 2019, 10:01
Суд за позовом людей Медведчука скасував мораторій на російськомовний продукт на Львівщині

Львівський окружний адміністративний суд в особі судді Зіновія Гавдика скасував рішення Львівської облради №745 від 18 вересня 2018 року про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

З таким позовом до суду звернулись ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – право народу», Сергій Іванов-Малявін та Роман Лихачов.

«Мораторій на російськомовний культурний продукт (скандальне рішення сесії Львівської облради N745 від 18 вересня 2018 року) скасовано. За моїм позовом. Рішення Львівського адміністративного суду. Спасибі здоровому глузду в особі судді З.Гавдика», – написав Сергій Іванов-Малявін 16 січня у Фейсбуці.

Голова Львівської облради Олександр Ганущин у коментарі IA ZIK повідомив, що наразі не ознайомлений з цим рішенням суду, але Львівська облрада однозначно буде подавати апеляцію на таку ухвалу суду першої інстанції.

«Очевидно, суд неправильно сприйняв рішення Львівської облради», – прокоментував О.Ганущин.

Як повідомлялося, Львівська облрада прийняла рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. «За» рішення проголосували 57 депутатів на сесії 18 вересня.

«Встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України», – йдеться у рішенні.

Депутати доручили ЛОДА вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних державних адміністрацій) – з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

Облрада рекомендувала органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

Виконавчому апаратові обласної ради обранці доручили напрацювати та подати на розгляд обласної ради звернення до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів України стосовно заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 13:34 :27