Новини » Політика 17 січня, 2019, 13:35
Святослав Шеремета прокоментував скасування поправки, що заважала історичній дискусії з Польщею
Святослав Шеремета. Фото: Микола Тис/ZIK
Святослав Шеремета. Фото: Микола Тис/ZIK

Це позитивна інформація та позитивна дія, що Конституційний суд РП скасував ганебну поправку до ст. 55 «Закону про Інститут національної пам’яті». Вона мала відверто дискримінаційний характер і заважала як свободі слова та історичній дискусії, так і двостороннім українсько-польським відносинам.

Про це у коментарі IA ZIK заявив український історик, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

«Якщо дійсно це рішення Конституційного суду РП ввійде у силу і ця поправка до ст. 55 «Закону про Інститут національної пам’яті РП» буде повністю відхилена, то це вселяє оптимізм», – підкреслив він.

«Переконаний, ця дія дає новий поштовх – це буде новий етап українсько-польських відносин, які останнім часом дійсно були дуже складні у сфері історичної пам’яті. Це відкриває шлях до нормалізації українсько-польських відносин», – підсумував секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій.

Нагадаємо, Конституційний суд Польщі забракував «антибандерівський закон».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 13:47 :07