Новини » Політика 17 січня, 2019, 10:37
Щоб «тітушки» не втручались: Раду закликали впорядкувати процедуру переходу парафій
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Щодня православні громади заявляють про бажання вийти із залежності від релігійної організації, яка має свій керівний центр у країні-агресорі. Завдання парламенту – упорядкувати цей процес та не допустити конфліктів.

На цьому, відкриваючи ранкове засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, наголосив голова ВРУ Андрій Парубій.

Голова ВРУ нагадав, що дав доручення Комітету з питань культури і духовності доопрацювати відповідно до рекомендацій Європейського суду з прав людини законопроект про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) № 4128-д.

Спікер закликав депутатів прийняти цей законопроект, оскільки його ухвалення вимагає ситуація, яка склалася в Україні. Андрій Парубій нагадав, як кілька днів тому в одному із сіл на Волині священик Московського патріархату привіз автобус із немісцевими, які намагалися захопити приміщення сільської ради та перешкодити переходу громади з УПЦ (МП) до Православної церкви України. Сільську раду вдалося розблокувати лише після втручання поліції.

«Щодня десятки православних громад в усіх куточках України заявляють про бажання вийти із залежності від релігійної організації, яка має свій керівний центр у країні-агресорі», – заявив голова ВРУ.

Спікер наголосив, що завдання депутатів – впорядкувати цей процес, щоб перехід громад відбувався мирно і в цивілізований спосіб на засадах демократичних принципів і щоб надалі суди не ставили під сумнів волю місцевої громади, а «тітушки» не могли зірвати волевиявлення громад.

«Це питання не тільки релігійне, це питання національної безпеки. Наш обов’язок як парламенту – не допустити будь-яких конфліктів з цього питання в Україні», – наголосив Андрій Парубій.

Нагадаємо, представник Президента у ВРУ Ірина Луценко назвала, скільки парафій УПЦ (МП) перейшли до Православної церкви України.

Під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій 15 січня голова ВРУ Андрій Парубій звернувся до комітету щодо розробки нового законопроекту, який стосується зміни релігійними громадами підлеглості.

16 січня парламентський Комітет з питань культури і духовності підтримав законопроект щодо процедури переходу релігійних громад.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 08:56 :50