Новини » Економіка 17 січня, 2019, 20:49
Рецепт продажу великих підприємств без корупції від радника Кабміну
ZIK
ZIK

Минулого року ми виставили на продаж «Центренерго». Що ми побачили? Інвестори світового масштабу, які не пов’язані з Росією, у передвиборчий рік до України не прийшли.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив заступник голови Стратегічної групи радників при КМУ Павло Кухта.

Гість програми зазначив, що приватизація – це, перш за все, прозорість і конкурентність. На його думку, Україні необхідна так звана «велика приватизація».

«Адже якщо продати велике підприємство прозорому, якісному інвестору, який не пов'язаний із політичними силами в Україні, якщо провести продаж на прозорому конкурсі, то там не буде корупції», – підкреслив Павло Кухта.

Водночас експерт зауважив, що в 2018-му році Україна пройшла «випробувальний термін» по приватизації.

«От винесли ми на конкурс «Центренерго». Що ми побачили? Іноземні інвестори у передвиборчий рік не приходять до України. Інвестори світового масштабу, які не є з пострадянського ринку, які не пов’язані з Росією, не прийшли.

І це проблема. Але ми хоча б виявили проблему. Ми спробували. Ми дійшли до «точки» великої приватизації. Саме великої. Я нагадаю, що мала приватизація йде. Продаж малих підприємств відбувається через систему Prozorro. З 3,5 тисячі підприємств 2,5 тисячі – маленькі», – констатував Павло Кухта.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив перелік об’єктів великої приватизації на 2019 рік.

Виконувач обов’язків голови Фонду державного майна Віталій Трубаров повідомив, що на продаж буде виставлено: «Тернопільобленерго», «Центренерго», «Запоріжжяобленерго», «Харківобленерго», «Миколаївобленерго», «Хмельницькобленерго», «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», «Вугільна компанія «Краснолиманська», «Азовмаш», державне підприємство «Завод «Електроважмаш», «Сумихімпром», «Одеський припортовий завод», «Оріана», «Президент Готель», державне публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Украгролізинг», фармацевтична компанія «Індар».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:52 :19