Новини » Політика 17 січня, 2019, 12:22
Рада ухвалила закон про прямі закупівлі імпортної оборонної продукції

Народні депутати ухвалили у цілому закон щодо прямої закупівлі імпортної оборонної продукції.

За проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом № 9122 під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 236 обранців

Голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський зауважив, що для того, щоб укладати зовнішні контракти, в Україні ще з радянських часів діє Інститут спецекспортерів. Нардеп пояснив, що ні Міноборони, ні його дочірні структури не можуть напряму отримати зброю, військову техніку та спеціальне обладнання за кордоном, оскільки для цього є «радянський атавізм» – інститут спецекспортерів. З його слів, іноземні партнери не розуміють цього, і, до прикладу, однією з умов надання США військово-технічної допомоги Україні (а йдеться про 250 млн дол.) є вимога привести законодавство до зрозумілих параметрів міжнародного законодавства.

«Законопроект дає право суб’єктам державного оборонного замовлення, а саме – Міністерству оборони, – бути суб’єктом через свої уповноважені особи або напряму  бути суб’єктом міжнародних контрактів», – зазначив нардеп.

До другого читання до законопроекту надійшли 23 правки, з них 19 були враховані, чотири відхилили. Комітет рекомендував прийняти законопроект у цілому.

Парламентарі 236 голосами «за» підтримали проект закону.

Як повідомляли, народні депутати проголосували за законопроект із блоку питань національної безпеки та оборони щодо закупівель імпортної продукції оборонного призначення у першому читанні 20 грудня 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 20:39 :26