Рада ухвалила закон про перехід релігійних громад

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Народні депутати підтримали за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) № 4128-д від 16 січня 2019 року (авторства нардепів Єленського, Княжицького, Подоляк) під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, підтримали 229 обранців.

Проект закону депутати розглянули за скороченою процедурою. Після того, як голова ВРУ оголосив про початок розгляду законопроекту, представники Опоблоку підійшли до президії, вимагаючи перерву. Андрій Парубій закликав представників цієї фракції повернутися на робочі місця і не провокувати конфлікти під час ухвалення важливих рішень.

Заступник голови Комітету з питань культури і духовності Віктор Єленський нагадав, що Закон України про свободу совісті та релігійні організації передбачає право кожної громади бути підпорядкованою будь-якому центру та вільно змінювати свою підлеглість. Проте, у який спосіб це може бути зроблено, закон не говорить, і це призводило до непорозумінь та судових процесів. Він наголосив, що запропонованим законопроектом № 4128-д пропонується, щоб рішення про зміну релігійної підлеглості ухвалювали на загальних зборах релігійної громади, а не на місцевих референдумах, як це приписують з Москви.

Нардеп повідомив, що, відповідно до законопроекту, рішення є чинним, коли, згідно зі статутом релігійної громади, самі збори є чинні, і дві третини проголосували за зміну релігійної підлеглості. Коли громада ухвалила рішення про зміну підлеглості, накладається мораторій на можливість відчуження її майна, поки ця процедура не буде юридично завершена. З його слів, також пропонується запобіжник для уникнення подвійної реєстрації.

Віктор Єленський наголосив, що проект закону передбачає, що непорозуміння, які вникають при зміні підлеглості, будуть мінімізовані.

Голова ВРУ поставив законопроект на голосування за основу і з другої спроби закон підтримали 229 голосів.

Нагадаємо, представник Президента у ВРУ Ірина Луценко назвала, скільки парафій УПЦ (МП) перейшли до Православної церкви України.

Під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій 15 січня голова ВРУ Андрій Парубій звернувся до комітету щодо розробки нового законопроекту, який стосується зміни релігійними громадами підлеглості.

16 січня парламентський Комітет з питань культури і духовності підтримав законопроект щодо процедури переходу релігійних громад.

Loading...