Новини » Політика 17 січня, 2019, 17:01
Альона Бабак з «Самопомочі» знову не проголосувала за закон щодо Української церкви
Альона Бабак. Фото: УНІАН
Альона Бабак. Фото: УНІАН

Сьогодні, 17 січня, Верховна Рада ухвалила дуже закон Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи), який спрощує та полегшує перехід релігійних громад до новоствореної ПЦУ. Але голосування за нього пройшло на межі потрібних голосів: за – 229 депутатів.

Про це йдеться на офіційній сторінці Верховної Ради України.

Як повідомлялося, ініціатором закону стали народні депутати Микола Княжицький, Віктор Єленський (обидва з фракції «Народний фронт») та Ірина Подоляк (фракція «Самопоміч»).

І якщо з «Народного фронту» не дали своїх голосів у підтримку менше п’ятої частини складу (дивує хіба позиція Костянтина Матейченко, який утримався та Вікторії Сюмар, яку, проте, вже давно ототожнюють з іншими політичними проектами), то у «Самопомочі» не проголосували більше третини (9 з 26 депутатів).

Найбільше відзначилась Альона Бабак. Але це не стало несподіванкою, адже вона також не голосувала за Постанову про підтримку Верховною Радою звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу. Навіть більше – вона була серед 47 народних депутатів України, які звернулись в Конституційний суд України з поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) цієї Постанови Верховної Ради – «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні» від 19 квітня 2018 року.

Тобто послідовно та цілеспрямовано підтримує позицію колишнього Московського патріархату, який небезпідставно звинувачують у підтримці бойовиків на Донбасі та політики гібридної війни Росії проти української держави. Минуло вже декілька місяців від часу, коли депутат Альона Бабак відкрито продемонструвала свою позицію, а думки щодо цього у фракції «Самопоміч» та особисто її лідера Андрія Садового поки немає. Зрештою, як і щодо інших конфліктів та скандалів у фракції у минулому.

Нагадаємо, це не перше світоглядне протиріччя у лавах «Самопомочі». Нещодавно у поглядах на введення воєнного стану розійшлись лідер партії Андрій Садовий та віце-спікер Оксана Сироїд.

Також у фракції так і не дали політичної та дисциплінарної оцінки діям Семена Семенченка, який брав участь у підпалі димової шашки у приміщенні Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 20:39 :01