Новини » Суспільство 17 січня, 2019, 17:31
Основна частина мощей і цінностей Лаври залишається на місці, – Мінкульт
Києво-Печерська лавра. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Києво-Печерська лавра. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністерство культури стверджує, що основна частина цінностей Києво-Печерської лаври, а також мощей збереглася.

Про це на прес-конференції 17 січня заявила заступник міністра культури Тамара Мазур, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«З того, що ми передавали, основна частина і найбільш цінне на місці. Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія перевірила – мощі є», – сказала вона.

Мазур зазначила, що експерти не можуть стверджувати, кому конкретно належать мощі, оскільки неможливо провести експертизу ДНК.

Також вона додала, що дві цінні ікони вже повернули заповіднику.

«Станом на сьогодні два найцінніших об’єкти передав до заповідника монастир...Я можу помилятися, але це дві ікони, два медальйони, які повернули», – розповіла заступник міністра культури.

Мазур відзначила, що УПЦ МП за час оренди лаври на території заповідника звела багато об’єктів, деякі з них – із відхиленнями від отриманих дозволів.

«Частину з них було побудовано на основі дозволів, які були видані в попередні роки, частину об’єктів побудовано із відхиленнями від цих дозволів. На сьогоднішній день, за інформацією, яка у нас є, розпочате кримінальне провадження», – розповіла Мазур.

На запитання, чи можуть ці факти слугувати приводом для розриву договору оренди з УПЦ (МП), заступник міністра сказала: «Безпосередньо зараз ні. Але питання не стоїть не тому що заперечуємо порушення, а тому, що, може, такого кроку від держави би очікували для того, щоб якось неправильно реагувати. Держава не робитиме цього».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 21:44 :14