Новини » Економіка 17 січня, 2019, 16:29
Одарченко: Корупція в ОТГ щодо ринку землі може перекинутися на глобальний ринок
ZIK
ZIK

В Україні вже не один рік триває мораторій на продаж землі. Але таке обмеження не є виходом із ситуації, адже треба запускати пілотні проекти, наприклад, співпрацювати з державним земельним банком. Бо корупція все одно процвітає, зокрема, в деяких об’єднаних територіальних громадах. Адже власники великих аграрних підприємств намагаються впливати на результати виборів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила політичний консультант Катерина Одарченко.

«Проблема земельного питання в Україні є комплексною. Тому що ті, хто працюють у виборчих технологіях, чудово пам’ятають, що вибори в об’єднані територіальні громади та муніципальні органи влади у деяких регіонах повністю проплачувалися великими аграріями, які мають впливи в регіонах. Наприклад, в Кіровоградській області є свої аграрії, в Житомирській свої. Саме вони є основними донорами цих виборів», – сказала Одарченко.

За її словами, попри те, що для об’єднаних територіальних громад є позитивом те, що громада може здавати землю в оренду, суми за неї є далеко не ринковими.

«Питання великих аграріїв зараз є дуже актуальним. Адже, якщо вони, наприклад,  проплатили депутатів в ОТГ, то вони говоритимуть про те, щоб їм здавали в оренду землю на рік по 200-300 гривень за гектар. Хоча ринкова ціна становить 2500 -3000 гривень за гектар», – розповіла вона.

Відповідно, вона наголосила, що бюджети ОТГ, які в майбутньому мають утримувати фельдшерсько-акушерський пункт та сільську школу, недоотримають кошти.

«200-300 гривень – це абсолютно смішні гроші, які для бюджету не роблять справу. Якщо ж в деяких громадах є порядні депутати, я їх закликаю здавати в оренду землю по 2000-3000 тисячі гривень, бо це буде корисно для селян, які не дадуть дорогу латифундистам», – зазначила Одарченко.

Вона вважає, що треба працювати над проектами, які допомагатимуть селянам переходити до ринкових цін на землю. Але тоді може виникнути загроза з боку олігархів, які масово скуповуватимуть землі.

«Якщо ми не запустимо в пілотному варіанті модель ринку землі, наприклад, з державним земельним банком або з незалежною оцінкою з мінімальною ціною, то корупція буде перекладатися і на глобальний ринок землі. Але, знову ж таки, якщо поставити ринкову ціну, то тоді придбати зможуть землю лише олігархи або люди, які мають дешевий кредитний ресурс із-за кордону. Бо середньостатистичні фермери не зможуть цього зробити», – додала політичний консультант.

Нагадаємо, Верховна Рада України не підтримала постанову про скасування голосування за закон про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 1 січня 2020 року. Таким чином, цей закон можуть підписати голова парламенту та Президент.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 21:28 :32