Новини » Політика 17 січня, 2019, 18:54
Найнебезпечніший метод впливу РФ на українські вибори – його визначили експерти
ZIK
ZIK

В Україні існує фактор необмеженої кількості російської чорної готівки, яку можна використовувати для підкупу виборців. Особливо це стосується виборів на мажоритарних округах. За допомогою підкупу Москва зможе отримати щонайменше 70 підконтрольних їй мажоритарників.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив координатор громадського руху "Чесно" Микола Виговський.

За словами пана Виговського, в Україні існує фактор необмеженої кількості російської чорної готівки, яку можна використовувати для банального підкупу виборців. На жаль, це працює прекрасно.

«Це стосується парламентських виборів й особливо виборів на мажоритарних округах. За чинним законодавством, неможливо відслідкувати кількість витрат на кампанію. Ми порахували, що на додачу до великого рейтингу традиційно проросійських сил, за допомогою підкупу Москва зможе отримати мінімум 70 підконтрольних їй мажоритарників. Водночас підкуп працює і на президентських виборах, але на парламентських його простіше відслідкувати», – зазначив пан Виговський.

Окрім цього, Микола Виговський вважає, що зараз дуже актуальним є те, що досі не прийнято змін до законодавства, які призведуть до невідворотності покарання за виборчі злочини.

«Це точкові зміни в кримінально-процесуальному законодавстві, які допоможуть нарешті доводити справи по виборчих злочинах до логічного завершення», – вважає координатор громадського руху "Чесно".

Крім того журналіст Роман Бочкала додав, якщо проаналізувати українське законодавство, то тема покарання за виборчі злочини стосується 20 законів, але чіткого визначення немає. Тому поліції дуже складно пред'являти підозру та скеровувати до суду.

«Наразі у Верховній Раді розглядається кілька законопроектів, які регламентують кримінальну відповідальність за підкуп виборців. Наприклад, в США за такі дії передбачено покарання до 2 років. Є приклади інших країн, де навіть більш суворі міри покарання. Якщо ми подивимось на ці справи в Реєстрі судових рішень, то побачимо 4 чи 5 рішень. І все. Також я вважаю, що було б правильно, якби відповідальність була симетрична, щоб відповідав не лише той, хто пропонує гроші, але й той, хто бере їх», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що соціальна мережа Facebook заявила, що видалила 364 групи, сторінки та акаунти, які брали участь у скоординованій недостовірній поведінці на Facebook та Instagram. Виявлено, що дві операції проводилися з Росії, одна з яких була активна в декількох країнах, а інша була специфічною для України, повідомляє компанія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 06:06 :22