Новини » Економіка 17 січня, 2019, 21:43
Мураєв назвав заробіток України за приватизацію в 1990-х
ZIK
ZIK

Під час першої хвилі приватизації в Україні було продано 5/6 всього того, що належало народу – за 11 мільярдів доларів. За мірками 1990-го року це 13% ВВП. Тобто 133 тисячі підприємств було продано за безцінь

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Євген Мураєв.

За словами пана Мураєва, на момент розпаду Радянського Союзу і здобуття незалежності України всі підприємства належали народу. Але шляхом обману і декількох хвиль приватизації все це перейшло до так званих фінансово-промислових груп або олігархів.

«Колишня партійна номенклатура, яка завдяки тому, що мала контакти з владою і певний фінансовий ресурс, за копійки отримала у власність підприємства, які будували декілька поколінь людей. У першу хвилю було приватизовано 5/6 всього того, що належало народу України за 11 мільярдів доларів. Це на момент 90-го року 13% ВВП. Тобто 133 тисячі підприємств було продано за безцінь», – зазначив політик.

За його словами, існувало поняття "стратегічні підприємства", тобто підприємства, які повинні забезпечувати незалежність нашої держави, а також безпеку та життєдіяльність нашої країни. Ці підприємства не підлягали приватизації. Але з новою владою і зі зростанням апетитів різними способами ці підприємства знаходили своїх власників.

«Шляхом доведення до банкрутства, злиття, реорганізація ці підприємства зараз належать 5-6 сім'ям. Решта підприємств експлуатуються з ціллю збагачення тими, хто є владою. Вони ставлять своїх менеджерів, а ті вибудовують фінансові схеми так, що підприємства виглядають як збиткові, хоча реальним керівникам приносять нечувані гроші», – пояснив Мураєв.

Також пан Мураєв погодився з тим, що Україна через корупцію не виконала плану з приватизації великих держпідприємств. Як зауважив нардеп, на сьогодні фінансово-промислові групи фінансують партії, в тому числі для того, щоб контролювати державний сектор економіки.

«Обкладаючи стратегічні державні підприємства прокладками, вони шляхом завищених закупівель або виведенням грошей в офшори позбавляють державу бази для оподаткування і прибутку, який би пішов на фінансування соціальних програм», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, міністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що Уряд сподівається розпочати приватизацію великих державних компаній, яка була запланована на 2018 рік, у першому кварталі 2019 року. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:35 :06