Новини » Світ 17 січня, 2019, 12:19
Конституційний суд Польщі забракував «антибандерівський закон»
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Конституційний суд Польщі, 17 січня, ухвалив рішення, що поправки до «Закону про Інститут національної пам’яті РП», ухвалені 26 січня 2018 р., у частині, що стосується злочинів «українських націоналістів», є неконституційними. Положення оскаржив президент Польщі Анджей Дуда, вказуючи на те, що поняття «українські націоналісти» і «Східна Малопольща» є неточними.

Про це повідомляє Onet.pl.

«Йшлося про положення, що стосуються, зокрема, злочинів українських націоналістів, які у поєднанні з ст. 55 «Закону про Інститут національної пам’яті» дозволяли порушити кримінальну справу проти тих, хто заперечує, наприклад, злочини, вчиненні проти поляків УПА під час Другої світової війни на Волині та Галичині. Відповідно до ст. 55 Закону про ІНП, цей злочин карається штрафом або позбавленням волі на строк до трьох років», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 26 січня 2018 р. польський Сейм проголосував законопроект про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено також кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології. Згодом, цей документ без поправок погодив і Сенат Польщі.

Президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалений польським Сеймом закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

В ОБСЄ чекали вето від президента Польщі щодо «бандерівського закону», тоді як Росія привітала «заборону бандерівської ідеології у Польщі».

Верховна Рада України 6 лютого ухвалила постанову у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща цього закону.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам’яті і одночасно передав їх на розгляд Конституційного суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 01:23 :31