Новини » Економіка 17 січня, 2019, 15:52
Конгрес США розгляне новий закон про санкції проти «Північного потоку-2»
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Конгрес США навесні 2019 року розгляне новий закон про санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомляє DW.

Раніше посол США в Берліні Річард Гренелл відправив листа німецьким компаніям, які беруть участь в проекті газопроводу «Північний потік-2».

Листи Гренелла отримали німецькі фірми, які беруть участь у проекті. Це, зокрема, енергетична компанія Uniper. Інше повідомлення надійшло до дочірнього підприємства концерну BASF Wintershall. Крім них, у проекті Nord Stream 2 беруть участь австрійська OMV, нідерландська Shell і французька Engie.

П’ять згаданих компаній вважаються в компанії Nord Stream 2 «фінансовими інвесторами». Для прийняття санкцій проти них в США вже створена законодавча база CAATSA («ПРО протидію супротивникам США допомогою санкцій»).

Закон дозволяє Вашингтону накладати фінансові санкції на осіб, які інвестують кошти у будівництво російських експортних трубопроводів. Обмеження, згідно CAATSA, – не більше 5 млн доларів за рік або 1 млн доларів одноразово. Санкції в рамках CAATSA будуть означати втрату фінансової підтримки для проекту: кожна компанія, згідно з договором, вносить в проект по 950 млн євро.

Річард Гренелл в листі німецьким компаніям констатував, що «тиск у Вашингтоні з метою вжити заходів проти «Північного потоку – 2» росте». У Конгресі знаходиться на розгляді ще один законопроект, який, як випливає з листа Гренелла, також передбачає санкції щодо «Північного потоку – 2».

Що стосується нового санкційного законопроекту, який згадав Гренелл, то Конгрес збирається розглянути його навесні цього року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що німецькі чиновники на різних рівнях ведуть переговори з США щодо газопроводу Nord Stream-2.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 03:11 :31