Новини » Політика 17 січня, 2019, 21:36
Каплін: Коли Юлька дістається до газового вентиля – ціни тільки зростають
ZIK
ZIK

У вас є вибір, хто опустить ціну на газ – я в чотири рази або Юлька – у два рази. Але наведіть мені, будь ласка, приклад, коли Юлька, окрім вас, що-небудь опускала? Бо коли вона дістається до газового вентиля – ціни тільки зростають. Адже за 10 років вони разом із Путіним «вимили» 2,5 трильйона гривень із кишень простих українців!

Про це заявив народний депутат України Сергій Каплін в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK.

Гість програми зауважив, що собівартість українського газу складає 2 000 гривень. До того ж Україна видобуває достатньо власного газу, щоб забезпечити свої потреби.

«Ми – 30-та країна в світі за масштабами розвідки газових родовищ. Випереджаємо Францію, Іспанію, Італію і навіть деякі середньоазійські країни, які традиційно є лідерами видобутку нафти й газу. Через державну компанію «Укргазвидобування» ми добуваємо достатньо, щоб задовольнити свої потреби.

Натомість що зробили можновладці із газовим сектором за 27 років незалежності? Передусім, одна «газова принцеса» десять років тому уклала угоду з Путіним. І я впевнений, що й до цього часу отримує за це «відкати». За цією угодою газ для населення продається втричі дорожче. Відтак, у більшості великих міст України промислові гіганти стоять. Чому? А тому що дехто був прем’єр-міністром і зробив ціну на газ втричі вищою», – нагадав Сергій Каплін.

Депутат пояснив, що директори підприємств були приголомшені таким підвищенням ціни. Адже в багатьох виробництвах, особливо хімічному, ціна газу – це приблизно 80% від собівартості. Це означає, що ціна товару зросла одразу в 2,5 раза. А така дорога продукція більше нікому в світі не була потрібна.

«До того ж, до вартості газу влада додала ПДВ, щоб не олігархи платили податки, а прості громадяни. Також вони туди включили ренту й переконували, що це нібито податок на багатих. Тобто, за їхньою логікою, українці мають оплачувати їхні гелікоптери, «мерседеси» і багатомільйонну заробітну плату «Нафтогазу» з преміями. Зокрема зараз зарплата керівника «Нафтогазу» складає 2,5 мільйона гривень. І її ще збираються підвищувати.

Як повідомляли, 8 січня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. На ньому зареєстрували чотирьох нових кандидатів на вибори Президента, серед яких і лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:42 :20