Новини » Політика

Ірина Геращенко: Росія прагне зміни влади в Україні – кого завгодно, тільки не Порошенка

Ірина Геращенко. Фото: rada.gov.ua

Перше у 2019 році засідання у Мінську тристоронньої контактної групи та підгруп щодо ситуації на Донбасі не принесло результатів. Росіяни на приховують, що сподіваються на зміну влади і реванш в Україні.

Про це у Фейсбуці пише перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко.Подаємо допис повнотекстово:

«Мінськ. Перше цього року засідання ТКГ і підгруп. Ключове: Росія в очікуванні президентських виборів в Україні і прагне за будь-яку ціну зміни влади, кого завгодно, тільки не Порошенка на посаді нашого Верховного головнокомандувача.

В 2018 я направила 13(!) офіційних звернень до представників РФ, особисто до Б. Гризлова, з пропозицією передати 23 росіян в обмін на українців-політв’язнів Кремля, з конкретними прізвищами, списками і заявами-проханнями самих засуджених росіян до Путіна. Також МЗС України влітку направило відповідну ноту МЗС РФ. На жоден наш лист нам не надали жодної відповіді. Що означає відмову Росії від своїх громадян, та й відверто брутальну поведінку учасників груп від РФ, які блокують і звільнення, нехтуючи елементарними нормами дипломатичного протоколу.

Двічі за цей місяць ми звернулися до модераторів ОБСЄ з вимогою провести спільне засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи з одного питання: звільнення заручників, передача росіян в обмін на політв’язнів Кремля. Сьогодні Б. Гризлов відмовився і від цієї ініціативи.

Поведінка представників Кремля задає тон поведінки і їх маріонеток з ОРДЛО, які відверто блокують всі пропозиції України по звільненню заручників. Доходить до відвертого абсурду. На гуманітарній підгрупі представники ОРДЛО сьогодні то стверджували, що не отримували ніяких списків, які ми неодноразово надсилали наприкінці минулого року. А потім» згадали», що таки отримали й заявили… що « листи не відкриваються».

Установка Кремля – блокувати все до виборів в Україні. Примітно, що коли я звернулася на гуманітарній підгрупі до росіян щодо деструктивності їх позиції, бо що вони робитимуть у разі переобрання президента Порошенка, ті вигукнули: «И не надейтесь!».

Росіяни на приховують, що сподіваються на зміну влади і реванш в Україні.

Важкі переговори. Тим часом представники ОРДЛО з радістю цитують деяких наших опозиціонерів, кумиром представниць ОРДЛО тепер є один депутат від фракції «Батьківщина», який намагався якось мене принизити в ВР. Й вони його цитують і радіють. Один цитатник. Й прагнуть до реалізації одного сценарію – сценарію Москви. Все це морально непросто витримати. Але нам своє робити.

Ми стоїмо на наступній позиції: передача засуджених росіян на українців-політв’язнів Кремля в РФ, негайне звільнення моряків без передумов, як військовополонених, звільнення українців з окупованих територій в обмін на сепаратистів. Ще раз надали наші пропозиції. Від координаторів ОБСЄ хотілося б більш активної позиції і бути на стороні правди. Ми готові наприкінці січня – на початку лютого, в будь – яку визначену дату, передати РФ 25! їх громадян з українських тюрем в обмін на політв’язнів Кремля, й в цей же день провести звільнення 19 українців з ОРДЛО в обмін на близько 70 засуджених бойовиків.

Також ми ще раз підняли питання негайного звільнення п’ятьох підлітків з Ясинуватої, яких 3 роки катують в Донецьку в тюрмі. Сподіваюся, хоч з цього питання буде певний прогрес. Озвучили вимогу їх звільнення і на ТКГ».

Loading...