Новини » Економіка 17 січня, 2019, 18:19
Голова Нацбанку озвучив прогноз інфляції на 2019 рік
ZIK
ZIK

До кінця 2019 року інфляція в Україні повинна становити не більше, ніж 7 відсотків.

Про це під час вечірнього засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, звітуючи перед парламентарями про роботу Нацбанку, повідомив голова Національного банку України Яків Смолій.

Очільник Нацбанку, відповідаючи на запитання нардепів щодо прогнозу рівня інфляції, поінформував: «У нас є ціль – дотримання інфляції 5% плюс-мінус відсоток річних. У цьому році ми бачимо тренд, і він підтверджується – змінився із 13% у 2017 році до 9,8% на кінець 2018 року. На цей рік ми прогнозуємо, що інфляція до кінця року повинна становити не більше, ніж 7% – 6,9%».

Яків Смолій також поінформував, що в січні відбудеться засідання монетарного комітету, на якому розглянуть питання щодо облікової ставки.

«Сьогодні облікова ставка – 18% – є надто високою, але залежно від того, як буде оцінено вплив макроекономічної ситуації, зовнішніх і внутрішніх факторів, Національний банк може прийняти рішення про пом’якшення», – зазначив Яків Смолій.

Як повідомляли, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що інфляція за підсумками 2019 року в Україні становитиме 7%.

Нагадаємо, в НБУ заявили, що головними зовнішніми ризиками у 2019 році є посилення зовнішньої військової агресії проти України, торговельні війни та сповільнення світової економіки, послаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються, та відплив капіталу з цих країн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 07:43 :13