Новини » Суспільство 17 січня, 2019, 14:20
Експерт: Законопроект про перехід громад прописує чіткі правила гри
ZIK
ZIK

Законопроект про перехід громад не нагнітатиме атмосферу, адже прописує чіткі правила гри – рішення про зміну парафії мають підтримати дві третини прихожан. Це стандартна процедура волевиявлення, яка не дозволить ситуації розвиватись хаотично.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Міський голова міста Винники, секретар Львівської міськради у 2006-2010 роках Володимир Квурт зазначив: на Західній Україні перехід громад до Помісної церкви буде «менш болючим». Загалом експерт позитивно оцінив ухвалений ВР відповідний законопроект. Мовляв, декларація про право громад визначатись із вірою отримала процедуру.

«Це врегульовує взаємостосунки між громадою, церковним об’єднанням та знімає можливі конфлікти. Це можна оцінювати лише позитивно», – підкреслив Квурт.

У свою чергу політтехнолог Борис Тизенгаузен переконаний: сумнівно, що такий закон може якось нагнітати атмосферу, адже прописує чіткі правила гри, за якими уже здійснюватимуть переходи.

«Ситуація нагніталася б, якби цих правил не було, а перехід ніяк не регулювався. Тож, щоб це не стало, грубо кажучи, боротьбою двох священиків за громаду, потрібно волевиявлення із двома третинами голосів прихожан», – пояснив Тизенгаузен.

За його словами, така прописана в законі норма є звичною процедурою народного волевиявлення. До того ж самі депутати розуміють: без відповідного закону ситуація буде нерегульованою та хаотичною.

«Цей закон якраз і знижує градус напруги, робить перехід абсолютно прозорим та чітким», – підкреслив Борис Тизенгаузен.

Як повідомлялось, Верховна Рада підтримали за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад. За словами голови Комітету з питань культури і духовності Віктора Єленського, рішення про перехід парафії вважатиметься чинним, якщо дві третини прихожан проголосують за зміну релігійної підлеглості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 15:59 :34