Новини » Економіка 17 січня, 2019, 15:56
Економіст: Монетизація субсидій не вплине на рівень інфляції
ZIK
ZIK

Монетизовані субсидії не будуть «живими» грошима, що «гулятимуть» ринком. Кошти нараховуватимуться на спеціальні рахунки субсидіантів, відкриті у державних банках. Тоді люди зможуть використовувати ці гроші тільки для того, аби оплатити свої комунальні послуги.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Він наголосив, що коли половина домогосподарств отримує субсидії через неспроможність оплатити комунальні послуги, це є серйозним запитанням щодо ефективність економічної політики держави.

«У нас є велика кількість субсидіантів, і є таке припущення міжнародних фінансових інституцій, яке полягає в тому, що існуюча система, імовірно, не просто неефективна, а й має певну корупційну складову. Ніхто не може до кінця стверджувати, що гроші ідуть на існуючі домогосподарства, а не «віртуальні». Тому виникла пропозиція перевести це в грошовий формат розрахунку», – пояснює експерт.

Він зауважив, що, з одного боку, через перехід від однієї системи до іншої постраждає ціла низка тих, хто отримує певну вигоду від консервації існуючої системи.

Окрім цього він висловив свою думку щодо того, чи зростання рівня монетизації субсидій не викличе збільшення кількості гривні на ринку і, як наслідок, зростання рівня інфляції.

«Я не думаю, що таке трапиться. Не забувайте, що у меморандумі про співробітництво з МВФ стоять контрольні параметри про те, що кількість субсидіантів зменшуватиметься. Навіть якщо немає достатньої кількості грошового ресурсу, то є попередня домовленість про те, що підійматиметься межа того, що ти можеш платити за компослуги, аби відрізати частину людей, що зараз можуть претендувати на субсидію», – підкреслив Олег Устенко.

Також він зауважив, що монетизовані субсидії не будуть «живими» грошима. Мовляв, ці кошти нараховуватимуться на спеціальні рахунки субсидіантів.

«Такі спеціальні рахунки будуть відкриті у державних банках. Тоді люди зможуть використовувати ці гроші тільки для того, аби оплатити свої комунальні послуги. Загалом, з точки зору економічного аналізу, система більш ефективна, ніж існуюча», – вважає економіст.

Нагадаємо, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко пояснив, як відбуватиметься монетизація субсидій.      

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:36 :21