Новини » Політика 17 січня, 2019, 21:10
Дипломат побачив у Brexit приклад для України
ZIK
ZIK

Ті громадяни Британії, які спочатку проголосували за вихід із ЄС, а потім змінили свою думку, з жахом усвідомили, що в них знову може початися війна в Ірландії та однозначно будуть проблеми з економікою.

На цьому наголосив дипломат Андрій Ніколаєнко в програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт підкреслив, що сьогодні уряд Великої Британії став заручником ситуації, коли, не будучи готовим до виходу із ЄС, він буде намагатися якимось чином відтермінувати час, щоб переконати більшість депутатів.

На думку дипломата, спостерігаючи за подіями в Британії, Україна може винести для себе багато уроків. Адже відбувається банальний популізм, коли якась ідея захоплює настільки, що ніхто не думає про її наслідки. І часто, як вважає експерт, в Україні ті чи інші рішення ухвалюються тільки через те, що так комусь дуже хочеться. Але потім настають неминучі наслідки.

«Ті громадяни Британії, які спочатку проголосували за вихід із ЄС, а потім змінили свою думку, з жахом усвідомили, що в них знову може початися війна в Ірландії та однозначно будуть проблеми з економікою. Адже велика кількість угод країни – це фактично угоди не з Британією, а угоди з ЄС, частиною якого була Британія. Відтак, виходячи з ЄС, країна почне отримувати велику кількість додаткових навантажень», – констатував Андрій Ніколаєнко.

Саме тому, зауважив експерт, ЄС і наполягає на впорядкованому виході. Натомість для британців він не настільки гарний і м’який, як їм би хотілося.

«Європа готова була розглядати можливість перенесення термінів і знаходження компромісу. Але заради чого? Сьогодні Британія перебуває в глибокій кризі, і найкраще, що може бути – це повернення до нового референдуму з більш конкретними запитаннями, щоб країна могла реалізувати чи то норвезький, чи швейцарський сценарій, коли це не буде повний вихід із ЄС», – вважає Андрій Ніколаєнко.

Як повідомляли, група британців, які живуть у Нідерландах, позивається до уряду країни через відсутність роз’яснень і чітких рекомендацій для них з огляду на Брекзіт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 06:31 :49