Новини » Політика 17 січня, 2019, 13:06
Через церковний закон фракція Опоблоку покинула Верховну Раду
Верховна Рада України. Фото: УНІАН
Верховна Рада України. Фото: УНІАН

Парламентська фракція Опозиційного блоку покинула Верховну Раду України.

Про це з трибуни ВРУ під час пленарного засідання, яке транслює телеканал ZIK, оголосив нардеп Олександр Долженков.

Депутат заявив, що під час ухвалення проекту Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) № 4128-д відбулося порушення регламенту головою ВРУ, а також зафіксовано факти неперсонального голосування. Він заявив, що депутати подали постанову про скасування результатів голосування, а також звернуться до Конституційного суду України щодо визнання ухваленого закону неконституційним.

Олександр Долженков від імені фракції Опоблоку заявив, що фракція покидає ВРУ. Після того фракція вийшли із сесійної зали.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у відповідь заявив: «Не хочу вступати у релігійні дебати, але навіть за релігійними канонами, сьогодні в Україні є одна канонічна православна церква – це Українська помісна автокефальна церква. І коли ми про церковні канони говоримо, то у нас є тільки одна церква «розкольників», яка перебуває на канонічній території Української автокефальної православної помісної церкви».

Спікер наголосив, що нині ВРУ виконала свій обов’язок, щоб не допустити конфліктів під час переходу релігійних громад. Після того парламентарі продовжили роботу.

Нагадаємо, народні депутати підтримали за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад 229 голосами «за».

Під час розгляду законопроекту про перехід релігійних громад між головою ВРУ Андрієм Парубієм та головою фракції Опоблоку Вадимом Новинським стався конфлікт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 14:18 :31