Новини » Суспільство 17 січня, 2019, 22:19
Частину контрабандних щигликів відправлять у Голосіївський парк, інших – на перетримку до волонтерів
ZIK
ZIK

Пташок за липовими документами намагалися переправити контрабандисти. Але пройти кордон живий товар не зміг. Його затримали і доправили до селища Чубинське. Там щиглики сидять у дерев’яних скринях.

Про це йдеться в ефірі програми «Перші про головне», що на телеканалі ZIK.

Понад півтори тисячі щигликів намагалися контрабандою, за підробними документами, вивезти до однієї з країн сходу, а саме Оману.

«Є ділки, які виловлюють із дикої природи пташок, а після цього їх продають арабам. Птахи не марковані, хоч для їх вивозу підроблено документи. До того ж щигликів тримали у важких умовах», – обурюється голова ГО «Об’єднання любителів птахів» Дмитро Козоріз.

Цих птахів контрабандисти хотіли провезти як свійських. Хоча знавці пернатих переконують: де вони росли, можна визначити навіть за забарвленням.

«Це абсолютно дикі птахи. Їх виловили, якийсь час потримали, щоб вони привикли їсти те, що дають. Пташки трішечки адаптовані, але домашніми не стали», – зазначає орнітолог Віталій Лясківський.

Волонтери теж взялись рятувати щигликів. Вони підгодовують їх, зокрема і вітамінами. За словами активістів, третина живого товару вже загинула. На решту чекає те ж саме, якщо не заладнати справи найближчими годинами.

«Ситуація у пернатих – жахлива. Ті пташки, що залишилися в клітці, ходять по трупах. Багато пташок загинуло! Їхні тіла лежать також в мисочках з водою. Її пити не можна – це отрута. Якщо нічого не зробити – ми витрусимо з кліток лише мертві тіла», – пояснює волонтер Олена Будзинська.

Випустити птахів не можна до приїзду комісії посадовців із Міністерства екології, митниці та ветеринарів. Та ті, кажуть волонтери, не поспішають. У міністерстві запевняють, птахів випустити не проти, але мають дочекатися ветеринара.

Лише надвечір про птахів таки подбали. Частину з них випустять у Голосіївському парку, в Києві. А потребуючих допомоги заберуть на перетримання волонтери.

Це вже не перший випадок поневірянь тарин. У жовтні вся країна співчувала вівцям і баранам, яких два тижні возили Україною. Через бюрократичну тяганину живі тварини сиділи поруч із загиблими. Лише втручання активістів зрушило справу з місця, і частину таки вдалося врятувати.

Наталка Калінка, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:52 :57