Новини » Суспільство 17 січня, 2019, 23:24
Активісти спалили 375 млрд несправжніх гривень, протестуючи проти монополії на ліки
ZIK
ZIK

Спалюючи 375 мільйонів несправжніх гривень, активісти вимагали скасувати монополію на ліки для ВІЛ-інфікованих. Адже нині держава не пропонує ніякої альтернативи для людей, які хворіють цим вірусом.

Про це йдеться в ефірі програми «Перші про головне», що на телеканалі ZIK.

На знак протесту проти монополії на антивірусний препарат активісти спалили банкноти. Так, згоріло 375 мільйонів гривень. Саме цю суму держава щороку «спалює», тобто переплачує на закупівлі ліків для ВІЛ-інфікованих.

Ідеться про лопінавір, ринонавір або алувіа – це противірусний препарат для лікування та профілактики ВІЛу. Сьогодні Україна закуповує його в єдиної компанії, що виробляє його й утримує монополію на ці ліки вже понад 15 років. Якщо патент скасують, то препарат можна було би закуповувати майже втричі дешевше, переконані активісти.

«Майже за півмільярда ми лікуємо 26 тисяч хворих. Якщо б купували преперат на ринку, за ринковою ціною, то могли б допомогти 137 тисячам», – запевняє активіст, голова доброчинної організації «100% життя» Дмитро Шерембей.

Пані Віра живе з ВІЛ уже понад десять років. Жінка розповідає: свого часу до її курсу лікування входив препарат алувіа. Але коли він втратив свою ефективність, то аналогічних ліків, які б надала держава, не знайшлось.

«Це непогані ліки. Був час, коли вони мені підходили. Але згодом організм звик до препарату. Тому я потребувала чогось нового, а альтернативи не знайшлося», – розповідає член всеукраїнської організації «Позитивні жінки» Віра Варига.

Активісти зібралися біля стін господарського суду не випадково. Пацієнтська організація вже понад два роки намагається оскаржити в суді монополію на препарат алувіа.

Для цього домагаються змінити експерта, який має винести свою оцінку щодо ліків і патенту на них. Активісти певні: фахівець свідомо затягує з висновком. Бо діє в інтересах компанії- постачальниці.

«Суд не має ставати на чийсь бік. Через монополію на ліки можуть загинути люди, але це нікого не цікавить», – обурюється активіст Валерій.

Із майже годинною затримкою суд таки почався, втім триває недовго. Виявляється, що до суду не викликали самого експерта, довколо якого триває справа.

Тож оголосили перерву до понеділка. На засіданні представник компанії від коментарів журналістам утримався, на запит монополіст теж не відповів.

Нагадаємо, що офіційно в Україні близько 244 тисячі ВІЛ-інфікованих.

Ганна Безугла, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:40 :45