Новини » Політика 16 січня, 2019, 20:50
Заступник міністра роз’яснив, як проголосувати переселенцям під час виборів
ZIK
ZIK

Законопроект, який надає внутрішньо переміщеним особам право брати участь у всіх виборчих процесах в країні, уже майже два з половиною роки без розгляду «лежить» у Верховній Раді.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Заступник міністра, відповідаючи на запитання глядачів щодо особливостей голосування внутрішньо переміщених осіб під час президентських і парламентських виборів, зауважив, що був прикро вражений, коли дізнався, що за останніми опитуваннями понад 30% переселенців вважають, що не мають права брати участь у виборах Президента України.

«Це абсолютно не відповідає дійсності. Кожен переселенець має право брати участь у президентських виборах. Так само всі мають право брати участь у загальнонаціональних виборах, тобто виборах до Верховної Ради за партійними списками. На жаль, ви досі обмежені в голосуванні за мажоритарних кандидатів і в участі у місцевих виборах. Я це підтверджую, і це дуже прикро», – пояснив Георгій Тука.

Заступник міністра зазначив, що спільно з експертами Ради Європи та громадськими активістами і за участю членів Центральної виборчої комісії розроблений законопроект, який змінює ситуацію із голосуванням внутрішньо переміщених осіб та надає їм право брати участь у всіх виборчих процесах. Проте цей документ майже два з половиною роки «лежить» у ВРУ і його досі не розглянули у профільному комітеті.

Нагадаємо, Георгій Тука назвав проблеми, з якими найчастіше стикаються переселенці в Україні.

Як повідомляли, станом на 8 січня 2019 року на облік взяли 1 мільйон 512 тисяч 367 переселенців із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 06:31 :21