Новини » Політика 16 січня, 2019, 17:43
В’ятрович пояснив, чому підтримав два проекти перейменування Дніпропетровської області

Є високий ступінь ризику, що жоден з проектів щодо перейменування Дніпропетровської області не отримає достатньої кількості голосів і таким чином буде продовжено існування радянської назви. Тому УІНП підтримує обидва проекти постанов щодо перейменування області.

Про це у Facebook написав директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Історик акцентував, що Український інститут національної пам’яті від самого початку підтримував пропозицію перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

«По-перше, вважаючи таку назву історично коректною. По-друге, заважаючи на те, що саме цю назву було запропоновано місцевими громадськими ініціативами. По-третє, зважаючи на те, що це була єдина пропозиція, подана згідно з процедурою на розгляд комітету і парламенту», – пояснив він.

В’ятрович зазначив, що ця пропозиція не набрала потрібної кількості голосів і постанову не було ухвалено.

«Опісля з’явився президентський законопроект про перейменування на Дніпровську область, а потім – як альтернативну – повторно подано пропозицію щодо перейменування на Січеславську область. Є високий ступінь ризику, що жодна з нових назв не отримає достатньої кількості голосів і таким чином буде продовжено існування Дніпропетровської області. Зважаючи на те, що головним пріоритетом УІНП є завершення декомунізації, зокрема усунення назви «Дніпропетровська» з мапи України, ми підтримуємо обидва проекти постанов щодо перейменування області», – підкреслив директор УІНП.

«Разом з тим, звертаємося до народних депутатів об’єднати зусилля, аби завершити перейменування. Тож просимо провести рейтингове голосування двох постанов з тим, щоб винести на результативне остаточне голосування один проект, який отримає шанс бути схваленим.

PS. Комітет з питань місцевого самоврядування також підтримав дві постанови», – підсумував В’ятрович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 14:36 :14