Вітренко та Коболєв – не самостійні люди в «Нафтогазі», – Луценко

ZIK

Вітренко та Коболєв – не того калібру люди, які можуть бути настільки незалежними і непідвладними правоохоронним органам. А тому «в долі» перебуває вся провладна верхівка.

Це зауважив народний депутат України Ігор Луценко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

На думку депутата, остання заява прем’єра Володимира Гройсмана про перегляд зарплат керівництва компанії «Нафтогаз» – це лише потурання думці громадськості, яка різко відреагувала на премії, виписані керівництву компанії.

«Гройсман просто йде за громадською думкою, адже суспільство дуже різко прореагувало на премії, які «Нафтогаз» виписав сам собі, по факту – ні за що. У корпоративному світі премії нараховуються зовсім по-іншому, зокрема за підсумками періоду діяльності.

Натомість що було за період роботи цього керівництва? Ми пам’ятаємо феєричну акцію «Прикрути!». Після того, як нам три роки розповідали, що ми вже не купуємо російський газ і є енергетично незалежними. У підсумку виявляється, що Вітренко й Коболєв уклали контракт з росіянами, за яким ті відмовилися постачати газ. І потім вони почали просити країну «прикрутити», тобто зменшити використання ресурсу, адже нібито спеціально не купили у росіян газ», – нагадав Ігор Луценко.

Політик впевнений, що за це з керівників компанії потрібно було стягти кошти. Натомість вони, навпаки, за підсумками гіпотетичного рішення суду, яке ще не вступило в дію, виплатили собі реальні гроші.

«Що Гройсман може сказати, окрім того, що він проти цього? Але зрозуміло, що це та людина, яка контролює «Нафтогаз», адже представляє державу як акціонера компанії. А тому намагання подати себе не як співучасника, а як того, хто цьому може завадити, має анекдотичний вигляд», – вважає народний депутат.

Також він підкреслив, що ще з 2015 року намагається отримати докази для майбутніх кримінальних проваджень проти «Нафогазу».

«Ми розуміємо, що «в долі» перебуває вся провладна верхівка, а тому Вітренко й Коболєв – не самостійні люди у «Нафтогазі». Це не того калібру особи, які можуть бути настільки незалежними і непідвладними правоохоронним органам. І якщо раніше була «Росукренерго» – єдина компанія, де осідала вся маржа, то зараз таких компаній є кілька десятків, тільки невеликих», – констатував Ігор Луценко.

Як повідомляли, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в уряду з’явилась юридична можливість переглянути зарплати керівників «Нафтогазу». Дія контракту з компанією закінчується у березні, отже це дає уряду підстави переглянути зарплати керівництва.

Loading...