Новини » Політика 16 січня, 2019, 6:50
Відповіді українського військовополоненого Романа Мокряка зламали кремлівську стратегію, – адвокат
Фото: hromadske
Фото: hromadske

Український військовополонений моряк Роман Мокряк під час свідчень в Лефортовському суді, заявив, що військовополонений і не свідчитиме російському правосуддю.

Про це у Facebook розповів адвокат Ілля Новіков.

«Мокряк, встаньте. Назвіть суду ваше повне ім’я

- Мокряк Роман Миколайович

- Дату народження

- 25 липень 1986

- Місце народження... Чому ви мовчите? Назвіть місце вашого народження

- 17 стаття Женевської конвенції передбачає, що військовополонений має право не повідомляти про себе нічого, крім імені, звання, дати народження та особистого номера

- За якою адресою зареєстровані?

- Я не буду вам відповідати

- Освіта?

- Не буду відповідати

- Добре, зрозуміло, що не будете. Семидоський, встаньте. Назвіть суду своє повне ім’я», – такий діалог відбувся між українським військовополоненим та російським судом.

За словами адвоката, після цього засідання вирішили зробити закритим, а такої ж позиції дотримались решта військовополонених моряків.

Окрім того, адвокат зазначив, що російські прикордонники визнають, що виконували наказа адмірала, коли атакували судно, однак прокуратура вперто відмовляється визнавати наявність військового конфлікту.

«Я навіть цитував суду найвище досягнення прикордонної наукової думки – «Прикордонний словник», виданий ФСБ в 2002 році (якщо вже з російської сторони брали участь саме прикордонники). «Конфлікт збройний –... різні військові інциденти, військові акції та інші збройні зіткнення незначного масштабу (низької інтенсивності) із застосуванням регулярних сил... При К.В. держава (держави) не переходять в особливий стан, яке визначається як війна...» – авторитетно пояснює нам словник», – написав Новіков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 18:26 :30