live
Новини » Суспільство

Тука розповів про проблеми, з якими найчастіше стикаються переселенці в Україні

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Перелік проблем, з якими стикаються вимушені внутрішні переселенці в Україні, залишається незмінним.

Про це під час консультацій зацікавлених установ/організацій в рамках проекту Ради Європи «Визначення напрямків співпраці для розвитку соціальних прав людини в Україні» поінформував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, повідомляє «Укрінформ».

«На жаль, мушу констатувати, що з року в рік перелік питань, які найбільше турбують вимушених переселенців, не змінюється. На першому місці, за всіма опитуваннями, залишається проблема із забезпеченням житлом, друге і третє місця поділяють проблеми соціальних виплат і проблеми, пов’язані, як наслідок, із неможливістю поновлення втрачених документів, через що виникає низка проблем у людей, що переїхали з окупованої частини Донбасу, або з анексованого Криму», – сказав Тука.

Він також додав, що ці люди з 2014 року позбавлені права брати участь у виборчому процесі в об’єднаних територіальних громадах.

«Тобто вони позбавлені можливості бути залученими в процес децентралізації. Вони не мають можливості брати участь у виборах депутатів Верховної Ради, які балотуються за мажоритарними округами. Всі вимушені переселенці вважаються тимчасово зареєстрованими, і попри те, що люди роками мешкають на постійному місці, вони вже інтегровані в суспільство, але вони не є членами громади з юридичної точки зору», – зазначив Тука.

Він поінформував, що спільно з низкою неурядових громадських організацій розроблено законопроект, який надає можливість вимушеним переміщеним особам брати участь у виборчому процесі у повному обсязі. «У березні законопроект був поданий до Верховної Ради. Попри всі обіцянки законопроект досі не пройшов навіть першого читання в профільному комітеті», – зауважив заступник міністра.

Нагадаємо, станом на 8 січня 2019 року на облік взято 1 мільйон 512 тисяч 367 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.Loading...
Loading...
Loading...