Треба карати чиновників, які дозволяли московським попам руйнувати українські храми, – нардеп Луценко

ZIK

Держава Україна протягом 20 років своєї незалежності передала УПЦ МП сотні об’єктів культурної спадщини, сотні храмів. Що з ними відбулося? Геноцид української культури! Треба визначити, яким храмам було завдано шкоду, почати призовну роботу, відкрити кримінальне провадження й, у першу чергу, покарати наших чиновників. Вони дозволяли московським попам руйнувати ці храми.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Ігор Луценко.

Як відомо, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань культури і духовності Ірина Подоляк повідомила, що комітет погодив законопроект про зміну підлеглості релігійних громад.

Ігор Луценко зазначив, що від пані Подоляк він не почув про вирішення надзвичайно важливих юридичних питань, які пов’язані саме з цим законопроектом.

«Наприклад, науково-експертне управління сказало, що цей законопроект не можна приймати. Те, що вони там написали, не відповідає правовим нормам. А основне питання полягає у тому, а хто ж є повноважений власник храмів? Сьогодні законодавчо ми не врегулювали це питання. Є якась аморфна громада, в якої немає фіксованого членства. Вони пропонують, що ті, хто вважає себе членами громади, будуть вирішувати долю майна. Але ж так не буде. Почнеться змагання, а хто сильніший», – переконаний народний депутат.

Читайте також: Російські попи ведуть масштабне будівництво на території Києво-Печерської Лаври, - фото

Луценко наголосив, що потрібно чітко визначити критерії для того, щоби розібратися, хто ж є справжнім власником того чи іншого храму.

«Але я розумію, що поки що мої колеги до цього не дійшли. А що стосується моєї позиції вирішення цього питання, то я думаю, що треба починати з іншого боку.

Держава Україна протягом 20 років своєї незалежності передала УПЦ МП сотні об’єктів культурної спадщини, сотні храмів. Що з ними відбулося? Геноцид української культури! Я наведу приклад лаври. Під управлінням монастиря було 30 тис. кв. метрів. Добудували ще 20 тисяч. Кожен цей метр є незаконним. Там нічого добудовувати не можна. Це заповідник! Він під охороною ЮНЕСКО.

Така сама ситуація по всій Україні. У Переяслав-Хмельницькому московські попи просто знищили церкву. Треба провести інвентаризацію. Треба визначити, яким храмам було завдано шкоду, почати призовну роботу, відкрити кримінальне провадження і, в першу чергу, покарати наших чиновників. Вони дозволяли московським попам руйнувати ці храми. Чиновника треба з того світу дістати і посадити!» – наголосив Ігор Луценко.

Нагадаємо, після об’єднавчого собору в Києві і створення помісної церкви щонайменше 40 громад Московського патріархату заявили, що переходять до нової структури – ПЦУ.

Читайте також: Путін наказав розмістити в монастирях УПЦ МП спецназ, – Тимчук

Loading...