Новини » Світ 16 січня, 2019, 12:07
Рада Федерації РФ проти повернення російської делегації в поточному році
Рада федерації РФ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Рада федерації РФ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Рада федерації РФ ухвалила заяву, в якій заявила про відсутність підстав для направлення заявки на участь російської делегації в роботі чергової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у січні 2019 року.

Про це повідомляє ТАСС.

«В цій ситуації члени Ради Федерації Федеральних зборів РФ не бачать підстав для направлення відповідної заявки на підтвердження повноважень російської делегації в ПАРЄ на чергову сесію 2019 року», – йдеться в заяві Ради Федерації.

При цьому сенатори підтверджують готовність до продовження конструктивного діалогу з національними парламентами, що входять в ПАРЄ, а також з органами і інститутами Ради Європи, включаючи Парламентську асамблею, «в інтересах повернути Раді Європи на позиції міжнародної організації, заснованої на принципах повної рівності її членів і повазі загальноєвропейських демократичних цінностей».

Як йдеться в документі, члени Ради Федерації заявляють, що Парламентська асамблея, прийнявши на своїх попередніх сесіях ряд рішень про обмеження повноважень російської делегації, відійшла від базових принципів демократії і порушила одне з основних положень міжнародного права – принцип суверенної рівності держав.

Сенатори констатують, що, незважаючи на вжиті спроби «внести ряд коригувань у процедури ПАРЄ, по суті змін не відбулося, оскільки залишається можливість обмеження прав національних парламентських делегацій, які представляють інтереси своїх виборців». «Таким чином, зберігається ймовірність подальшої дискримінації російської делегації з політичних мотивів», – наголошується в заяві.

Держдума РФ висловить свою офіційну позицію щодо участі делегації РФ у ПАРЄ на пленарному засіданні 16 січня.

Раніше спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що у нинішній ситуації Росії немає сенсу повертатися до Парламентської асамблеї Ради Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 21:54 :35