Новини » Політика 16 січня, 2019, 16:51
Пономарьов: Максимальна ціна української ГТС – 8 мільярдів доларів
ZIK
ZIK

Попри низку заяв про вартість української газотранспортної системи у десятки мільярдів доларів, насправді вона коштує значно менше – до 8 мільярдів доларів. Та на цю суму повністю реально завести сюди німецького інвестора. Тоді офіційний Берлін лобіюватиме інтереси нашої ГТС, а не «Північний потік-2».

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив депутат Державної думи Росії у 2007-2016 роках Ілля Пономарьов.

Політолог Олеся Яхно зазначила: на відміну від інших проектів газотранспортних мереж, у яких може бути зацікавлена Німеччина, українська ГТС уже існує. Тож нам потрібно працювати на залучення європейського інвестора.

«Якщо ми кажемо, що український напрямок має бути привабливішим, ніж потенційно інший, потрібно добувати більше та залучати європейського інвестора до нашої ГТС. Хоча окремі політики й носять законопроекти, які б забороняли приватизацію, ми розуміємо, що тут не йдеться про російського учасника. Це можуть бути справді європейські інвестори», – вважає Яхно.

Вона переконана: таке залучення лише підкреслить, що український напрямок уже існує, його не потрібно добудовувати.

«Ми повинні демонструвати, що наш напрямок є важливішим», – наголосила Яхно.

У свою чергу, депутат Державної думи Росії у 2007-2016 роках Ілля Пономарьов додав: попри поширені заяви, українська ГТС не може коштувати 40 мільярдів доларів. Адже потрібно оцінювати її з точки зору того, скільки може принести коштів.

«Зараз це 3 мільярди доларів на рік. Відповідно, максимальна ціна усього комплексу з урахуванням неминучого падіння транзиту через будівництво «Північного потоку-2», 7-8 мільярдів доларів. Тож можна на половину привести сюди німецького партнера, адже на таку ціну це повністю реально, натомість на 40 мільярдів – ні», – підкреслив експерт.

Тоді, на його думку, Україна отримає політичного прибічника.

«Німецький уряд лобіюватиме інтереси саме української газотранспортної системи, а не свої шкурні вигоди із «Північним потоком», – переконаний Ілля Пономарьов.

Як повідомлялось раніше, офіційний представник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт розповів, що німецькі чиновники на різних рівнях ведуть переговори з американськими колегами щодо питання газопроводу «Північний потік-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 11:16 :12