Новини » Політика 16 січня, 2019, 23:25
Політолог пояснив, чому «підігнати» отримання томосу до виборів було неможливо
ZIK
ZIK

Петро Порошенко включився в переговори щодо автокефалії православної церкви України три роки тому. Проте, календар подій пов’язаних з отриманням томосу закладався Вселенським патріархом, тому немає сенсу говорити про те, що це було пов’язано з передвиборчою кампанією.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Пан Чорновіл зауважив, що 2000-го року був членом першої делегації до Вселенського патріарха і знає, що питання української автокефалії православної церкви займалися дуже багато людей, а Петро Порошенко включився в переговори три роки тому. Так гість програми прокоментував те, що предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній буде фігурувати на зовнішній рекламі Петра Порошенка і опоненти чинної влади кажуть про те, що вся церковна активність пов’язана з виборами.

«Упродовж двох з половиною років Вселенський патріархат різним способом затягував переговори. В квітні минулого року дав добро на відкриту стадію переговорів. До цього час було вже дуже багато всього узгоджено, а з квітня почалися календарні дії», – зазначив політолог.

За його словами, календар подій пов’язаних з отриманням Томосу закладався в Константинополі Вселенським патріархом, тому немає сенсу говорити про те, що це було пов’язано з передвиборчою кампанією. Пан Чорновіл переконаний, що Вселенському патріарху глибоко байдуже, коли в Україні вибори, яким чином вони проходять і хто у них кандидує.

«Тому прив’язки до виборів достатньо штучна. Це не можна було «підігнати» ніяким чином. Це відбувалося за календарем, який виставив Вселенський патріарх», – пояснив Чорновіл.

Окрім цього, пан Чорновіл нагадав, що в Конституції зазначено, що всі громадяни України мають право на свободу світогляду і віросповідання, а у діючій системі це право порушувалося. Адже, віруючі української церкви були позбавлені права бути канонічними і визнаними світом.

«Перше запитання патріарха було про те, чи ми привезли клопотання Леоніда Кучми підтримане Верховною Радою. Доки держава не виконала своїх функцій і не передала це прохання, доти порушувалися конституційні права на свою конфесію, канонічну, визнану у світі. Просто ті рішення, які відбулися, відновили права певної частині українських православних, у яких обмежували права через злочинну багаторічну бездіяльність держави, яка замість того, щоб виконати свої функції і передати клопотання віруючих цієї церкви до Вселенського патріархату уникала таких дій», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій голова ВРУ Андрій Парубій звернувся до комітету щодо розробки нового законопроекту, який стосується зміни релігійними громадами підлеглості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 07:32 :04