Новини » Події 16 січня, 2019, 16:59
Під час новорічних свят РФ тиснула на українських моряків, – Денисова
Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Під час новорічних свят на полонених українських моряків та представників Служби безпеки України тиснули, аби отримати свідчення.

Про це повідомила уповноважений з прав людини Верховної Ради Людмила Денисова, пише «Громадське».

«Так, у період новорічних свят до кожного з наших хлопців приходили так звані «добрі люди», які без адвокатів, порушуючи всі норми власного законодавства Російської Федерації, я вже не кажу про міжнародну конвенцію з прав людини. Вони пропонували їм пом’якшення їх долі, якщо вони вступлять у якусь там співпрацю зі слідством. Наші моряки все це витримали, нічого нікому не розповідали, говорили про якісь інші речі – про природу. Тобто тиск чиниться, але наші моряки герої», – розповіла Денисова.

Водночас адвокат одного з полонених моряків Владислава Костішина Олег Єлісєєв зазначив, що тиск чинився як до новорічних свят, так і після них. Захисники оскаржуватимуть таку поведінку російських правоохоронців.

«Так, безумовно. Ми з ними про це говорили. Усі випадки тиску теж будуть оскаржуватися. Були такі випадки, як це не сумно, на них чинився тиск. Це було і у новорічні свята, і перед святами, і після них. Це були непроцесуальні дії, тому будемо це оскаржувати», – сказав адвокат.

Раніше адвокат Микола Полозов повідомляв, що опубліковане ФСБ відео із нібито «зізнанням» моряків не впливатиме на перебіг справи, тому що запис проводили в непроцесуальному порядку, без участі адвокатів, і навіть за російськими законами воно не може бути використане у суді.

Нагадаємо, уповноважений з прав людини Верховної Ради України Людмила Денисова вважає, що Лефортовський суд Москви у справі українських військовополонених моряків вже отримав відповідні вказівки і ухвалить вигідне для Путіна рішення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 21:48 :17