Основний чинник зростання зарплат – виїзд на заробітки, – експерт

ZIK

Головна причина зростання зарплати в Україні – це, на жаль, не зростання економіки. Це міграції та еміграція населення.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний оглядач та економіст Всеволод Степанюк.

Нагадаємо, в Нацбанку повідомили, що у 2018 році фінансовий стан домогосподарств продовжував поліпшуватися. У І півріччі 2018 року реальний наявний дохід населення зріс на 9,8% р/р, але поки становить 82% від рівня 2013 року.

За інформацією Нацбанку, зростання реального наявного доходу прискорилося завдяки перегляду заробітних плат, соціальних виплат, збільшенню заробітків трудових мігрантів та уповільненню інфляції.

Економіст Всеволод Степанюк зазначив, що не погоджується з такими даними Національного банку України.

«Я вважаю, що номінальна зарплата у гривнях буде зростати значно швидше. Буде і інфляційний чинник, але всі ці параметри інфляції – це передвиборчий піар. Вони людям розказують, що в нас ціни збільшились на 9,5%, але ж тільки «комуналка» збільшилась на 20%. Тому це смішно», – підкреслив економіст.

Та й основний чинник зростання зарплати в Україні, за словами Всеволода Степанюка, це не зростання економіки.

«Це міграції та еміграція населення. Зараз, щоб отримати справжнього фахівця, деякі українські підприємці повинні працювати собі у збиток, але платити досить непогані зарплати.

Зараз у Києві знайти фахівця технічного напряму – це величезна проблема. Це величезна проблема для всієї країни, яка гальмує і буде гальмувати у подальшому розвитку.

У нас готують юристів, візажистів, економістів, а на підприємствах кому працювати? Так, у нас відкриваються якісь підприємства, але вони не високотехнологічні. От у цьому проблема», – наголосив гість програми.

Loading...