
Ми розглянули доопрацьований законопроект №4128 про зміну підлеглості релігійних громад і ухвалили більшістю голосів рішення про те, що ми погоджуємо цей доопрацьований у комітеті законопроект. Завтра зранку ми будемо реєструвати його в Раді як доопрацьований.
Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення розповіла перший заступник голови Комітету ВРУ з питань культури і духовності Ірина Подоляк.
«Ми розглянули доопрацьований законопроект №4128 про зміну підлеглості релігійних громад і ухвалили більшістю голосів рішення про те, що ми погоджуємо цей доопрацьований у комітеті законопроект. Завтра зранку ми будемо реєструвати його в Раді як доопрацьований. Тобто буде законопроект №4128 і №4128(д)», – зауважила Ірина Подоляк.
Вона додала, що законопроект №4128 був зареєстрований у Раді ще у 2016-му році. А оскільки зараз релігійні організації в Україні змінюють свою підлеглість, пояснила Подоляк, нардепи хочуть дати людям інструменти для того, аби уникнути будь-яких конфліктів, загострень та проблем, пов’язаних із церковним майном.
«Тому такий доопрацьований проект законопроекту ми сьогодні ухвалили у комітеті. Доопрацювання стосувалися процедури зміни підлеглості. Тобто рішення про зміну підлеглості ухвалюється не менш як 2/3 від кількості членів релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості має засвідчуватися підписами членів релігійної громади. Воно має бути зареєстроване.
А якщо почався процес переходу громади з однієї підлеглості в іншу, то майно, яким володіє ця релігійна громада, не може бути там. А якщо частина релігійної громади не погоджується з рішенням про зміну підлеглості іншої громади, то вона має право утворити нову громаду. Вона повинна лиш укласти договір про користування будівлею», – розповіла Ірина Подоляк і підкреслила, що до статуту релігійної громади нардепи втручатися не будуть.
Окрім цього заступник голови Комітету ВРУ з питань культури і духовності зазначила, що лише один депутат не підтримав змін до законопроекту №4128. І це пан Новинський.
Нагадаємо, після об’єднавчого собору в Києві і створення помісної церкви щонайменше 40 громад Московського патріархату заявили, що переходять до нової структури – ПЦУ.