Новини » Економіка 16 січня, 2019, 12:16
Гройсман: В уряду з’явилась юридична можливість переглянути зарплати керівників «Нафтогазу»
ZIK
ZIK

Дія контракту із НАК «Нафтогаз» закінчується у березні, тож це дасть уряду юридичну можливість переглянути зарплати керівництва компанії. За свою роботу працівники держпідприємств повинні отримувати виплати, які б відповідали ринковим показникам. Однак, це не можуть бути захмарні суми.

Таку думку під час засідання уряду, яке транслював телеканал ZIK, висловив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він розповів: контракт із правлінням НАК «Нафтогаз України» завершується 22 березня 2019 року. У цьому документі прописана низка умов, які на сьогодні є неприйнятними.

«Йдеться про оплату праці і різноманітні винагороди, які отримує правління «Нафтогазу». Я за те, щоб зарплати та винагороди для державних компаній України та їхнього менеджменту були ринковими. Однак, проти, щоб у такий складний час ці виплати ставали захмарно великими», – наголосив прем’єр.

Відтак, за його словами, в уряду з’явилась юридична можливість переглянути контракт із правлінням компанії на умовах укладення нового контракту, в якому «будуть передбачені дуже конкретні речі».

«Найперше – зарплата має бути ринковою, але не захмарною. Винагороди ж – повністю залежними від успіхів роботи компанії. Тобто, якщо план по збільшенню видобутку українського газу виконаний, тоді зарплата та бонуси й можуть бути вищими», – зазначив Гройсман.

За його словами, уряд поставить перед компанією чіткі завдання. Зокрема – до січня 2020 року повністю інтегрувати Україну у європейську газотранспортну систему.

«Сьогодні ми звернемось до незалежної наглядової ради НАК «Нафтогаз України», щоб вони запропонували уряду розглянути новий контракт із менеджментом на нових умовах, які передбачатимуть нормальні, ринкові зарплати та винагороди за конкретні успіхи в роботі підприємства», – наголосив глава уряду.

Окрім того, на його думку, у державних компаніях зарплата не повинна бути визначальним чинником роботи.

«У жодному разі державні компанії не можуть розглядатись, як друкарський верстат, що видає кошти у необмежених кількостях. Із таким підходом я не погоджуватимусь. Позиція уряду тут також є одностайною і монолітною», – резюмував Володимир Гройсман. 

Як повідомлялось, раніше Володимир Гройсман обіцяв, що зарплати керівників «Нафтогазу» переглянуть у березні на засіданні уряду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 08:51 :04