Експерт оцінив шанси ОБСЄ на забезпечення перемир’я на Донбасі

ZIK

ОБСЄ не проводить миротворчі, а лише спостережні місії, тому на Донбасі ОСБЄ не виконає основну роль – встановити перемир’я і роззброїти всі регулярні та нерегулярні військові формування.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник Центру військово-правових розслідувань Олександр Мусієнко.

Гість програми, коментуючи заяву міністра закордонних справ України Павла Клімкіна щодо пропозиції представників ОБСЄ створити спільну з ООН миротворчу місію на Донбасі, яка матиме військовий, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію, нагадав, що «історія з миротворцями» триває вже п’ять років. Він зауважив, що спочатку мова йшла про миротворців ОБСЄ.

«Для ОБСЄ це велике здивування, що Україна придумала для них новацію, що вони, виявляється, можуть проводити миротворчі місії. ОБСЄ ніколи миротворчі місії не проводила, а тільки спостережні місії і місії після того, коли територія повністю звільнена, зі встановлення там влади», – зазначив Олександр Мусієнко.

Експерт погодився, що можна шукати різні конфігурації з урахуванням поліцейської місії. Водночас він здивувався, навіщо до цього процесу залучати ОБСЄ, де рішення ухвалюють колегіально, всіма членами, і Росія може голосувати проти.

«ОБСЄ може моніторити, сприяти нам, але не виконає основну функцію тимчасової адміністрації і функції військової компоненти. Вони не проводять місії з підтримання миру і безпеки… Вони не виконають основну роль – встановити перемир’я і роззброїти всі регулярні та нерегулярні військові формування, провести колосальну гуманітарну роботу», – зазначив експерт.

Нагадаємо, командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, за яких умов миротворці зможуть запобігти убивствам на Донбасі.

Як повідомляли, у Кремлі спробували пояснити, чому знову загострили відносини Києва та Москви.

загрузка...
загрузка...
Loading...