Новини » Політика 16 січня, 2019, 23:58
Чорновіл заявив про спроби УПЦ МП відсудити храми, побудовані громадами
ZIK
ZIK

Сьогодні церковні приходи є у власності громад, а не єпархій. Цю норму дуже хотіла змінити церква Московського патріархату. Вона судилась з обласними адміністраціями та Міністерством культури, аби церковні приміщення, побудовані самими громадами, були відібрані та записані як власність єпархій.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів політолог Тарас Чорновіл.

Коментуючи заяви про «неповноцінність» автокефалії Української церкви, він зазначив, що у тексті томосу чітко вказано, що це абсолютна автокефалія на рівні з тими, що надані іншим православним церквам.

«Щодо митрополичого статусу, як приниження – мені цікаво, чи ті, хто про це говорить може назвати бодай дві відмінності між митрополичим і патріаршим статусами. Я можу назвати лише одну – це різниця у звертаннях «ваша святість» і «ваше блаженство». Це дуже сильно впливає», – іронізує експерт.

Окрім цього він прокоментував законопроект про перехід релігійних громад, підкресливши, що у ньому чітко вказано, мовляв, ідентифікація людей, що є представниками певної церкви чи конфесії, відбувається не за державними нормами, а за статутами релігійних громад.

«Ще один момент – відповідь на заяви, що церковні приходи не є у власності громад, а у власності єпархій. Це дуже хотіла церква Московського патріархату зробити. Вона судилась з обласними адміністраціями та Міністерством культури, аби церковні приміщення, побудовані самими громадами, були відібрані та записані як власність єпархій», – розповідає Тарас Чорновіл.

Втім, суд не підтримав такої позиції. Тому сьогодні всі церковні приміщення є власністю місцевих церковних громад.

«Якщо церковна громада приймає таке рішення, вона має право на перехід до іншої церкви. Цей закон також передбачає, що друга частина громади, яка опинилась у меншості, має право створити і зареєструвати свою релігійну громаду», – підкреслив політолог.

Нагадаємо, журналіст Олена Яхно, коментуючи перехід парафій УПЦ МП до Православної церкви України, висловила переконання, що лаври триматимуться до останнього.

Читайте також: У Москві відреагували на надання незалежності українській церкві

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 00:46 :56