Новини » Події 15 січня, 2019, 22:02
Юрист про громадянство РФ для ОРДЛО: Насправді, це є брехнею та черговою оманою-заманухою
ZIK
ZIK

Мрія завдовжки у п’ять років. Жителі окупованого Донбасу невдовзі можуть отримати паспорти Російської Федерації. Таке обіцяють керівники псевдореспублік. Експерти ж кажуть, що такі розмови є черговими обіцянками Кремля.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Жити в РФ, мати російське громадянство та отримувати зарплатню в рублях – мріяли жителі сходу України навесні 2014 року, розповів заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука. За його словами, виплати у російській валюті мають і громадянство невизнаних республік теж. Тепер заговорили також про паспорти Російської Федерації.

«Є відповідне рішення Держдуми Росії про спрощення процедури надання громадянства Російської Федерації. За розвідданими, зараз перша хвиля буде торкатися тих людей, які є в лапках військовослужбовцями так званих «ЛНР» і «ДНР». У другу чергу – цивільне населення», – сказав заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Видавання паспортів із двоголовим орлом на території окупованої території для Росії – добре знайомий сценарій каже Тука.

«Це точнісінька калька того сценарію, що свого часу був задіяний в Придністров’ї та Осетії. коли громадянам відповідно Молдови і Грузії, які мешкали на тих територіях, почали масово роздавати російські паспорти, а потім всі свої агресивні дії Росія прикривала захистом громадян РФ», – додав Тука.

У те, що на окупованому Донбасі все ж роздаватимуть російські паспорти, не вірить виходець із Донецька, журналіст Денис Казанський. Він впевнений, що Росія просто маніпулює.

«Насправді це є брехнею та черговою оманою-заманухою для тих людей, які там живуть. Їм постійно це обіцяють, як і постійно вже 5 років обіцяють, що ось-ось Росія їх якось там приєднає, визнає», – зазначив журналіст Денис Казанський.

Та навіть, якщо червоні книжечки з двоголовим в ОРДЛО таки роздаватимуть, жодної правової загрози для України в цьому не буде, впевнена юрист Ганна Маляр. Запевняє, будь-який документ, отриманий на території невизнаних республік, – просто папірець.

«ДНР», «ЛНР» – порожній папірець, бо ніякої юридичної сили, ніякої юридичних наслідків це не має. Так само і для громадян, які мають цей папірець при собі. Відповідно, якщо людина буде обмінювати цей папірець на якесь інше громадянство, скажімо російське, то ніяких юридичних наслідків це за собою не тягне», – прокоментувала юристка Ганна Маляр.

Обміняти паспорт так званих «ЛНР» чи «ДНР» на російський – незаконно! Українці, що мешкають на окупованому Донбасі, можуть повністю змінити громадянство, лише відмовившись від українського, зауважує Ганна Маляр. Для цього жителям окупованих територій необхідно пройти довгу процедуру на території, підконтрольній Україні. І лише після цього отримати вже новий документ.

Нагадаємо, за чинним законодавством України, для того, щоб проголосувати, переселенці повинні змінити своє місце голосування до офіційної дати виборів. Не пізніше, ніж за 5 днів до виборів. Із паспортом, довідкою ВПО і мотивованим запитом потрібно особисто звернутися до органу ведення Реєстру виборців.

Владислав Круглов, Олександр Громовий, Володимир Карпенко, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:14 :43