В «Опорі» нарахували майже півтори сотні «благодійних» передвиборчих акцій

ZIK

Протягом осені 2018 року ГМ «Опора» зафіксувала 144 акції, до яких мали стосунок благодійні організації і які можна розцінювати як передвиборчу діяльність.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення повідомила координатор виборчих програм Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

«Якщо ви стали свідком підкупу виборців, зокрема грошового, кожен учасник цього процесу повинен розуміти, що організатори можуть нести відповідальність у вигляді від двох до п’яти років, і такі обвинувальні вироки вже були винесені… Громадянин, який отримує гроші з мотивом голосувати чи підтримати кандидата, має усвідомлювати, що для нього може бути наслідком, у тому числі обмеження волі строком до двох років», – нагадала Ольга Айвазовська.

Вона повідомила, що протягом осені 2018 року ГМ «Опора» зафіксувала 144 акції, до яких мали відношення благодійні організації і які можна розцінювати як передвиборчу діяльність.

«Якщо під час виборчого процесу, тобто офіційного юридичного процесу, який стартував 31 грудня, буде виявлено діяльність, яка має ознаки підкупу, то незалежно від того, яка структура надає матеріальні блага, вона нестиме відповідальність. Станом на зараз немає суб’єкта виборчого процесу такого, як штаб, наприклад, або політтехнолог, або соціолог, який працює у цьому штабі. Але якщо він як громадянин буде давати вказівки, організовувати систему грошового підкупу чи через благодійні організації, то ці суб’єкти будуть притягнені до відповідальності», – наголосила Ольга Айвазовська.

Як повідомляли, 15 січня Центральна виборча комісія отримала документи на реєстрацію від Геннадія Балашова, який представляє партію «5.10». За інформацією речника ЦВК, наразі документи до комісії подали щодо 12 кандидатів, із них п’ятьох зареєстрували, три подання відхилили, чотири залишаються на розгляді.

Loading...