Новини » Суспільство 15 січня, 2019, 12:41
Уляна Супрун: Вакцинація проти кору не пригнічує імунітет
Вакцина. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Вакцина. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

В Україні спалах кору триває 2 роки. Тільки з 28 грудня 2018 по 3 січня 2019 на кір в Україні захворіли вже 2 305 людей – 966 дорослих та 1 339 дітей. Одна дворічна дитина померла за цей період.

Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«Єдина адекватна відповідь, щоб запобігти новим випадкам інфекції – посилені заходи з вакцинації – щоби кожна дитина, яка ще не має щеплення від кору та яка не має медичних протипоказань, невідкладно отримала свій захист», – пише Супрун.

За її словами, висловлювання, зокрема медичних працівників, котрі не мають відповідної фахової кваліфікації та досвіду в імунопрофілактиці, щодо неприпустимості заходів посиленої вакцинації проти кору в період епідсезону грипу не мають під собою науково обґрунтованих підтверджень, йдуть в розріз позиції медичної спільноти, здоровому глузду. Зазвичай вони базуються на думці «одного-довіреного-фахівця», по факту псевдонауковця, та лише його особистому досвіді, і зовсім ігнорують дослідження, визнані на світовому рівні.

«Один з аргументів – начебто вакцини проти кору (КПК) мають здатність пригнічувати імунітет, тому в період епідсезону грипу категорично не можна проводити масову вакцинацію проти кору. Натомість дослідження вказують протилежне. Науковці аналізували окремі випадки бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції протягом так званих «періодів ризику» після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів і 61-90 днів). Їхній висновок – вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій», – стверджує медик.

Тобто не «перевантажує» імунну систему, не послаблює захист. Тому застосування вакцини проти кору в період підвищеної захворюваності на грип (епідемії, до речі, не зафіксовано в Україні) безпечне.

«Наприклад, в США станом на 11 січня на грип захворіли близько 7 мільйонів американців. Але вакцинація від кору не припинилася в жодному штаті. Фахівці з охорони здоров’я лише рекомендують робити вакцинацію ще й від грипу, адже протягом всього епідсезону (що зазвичай триває до кінця лютого-березня) не пізно зробити щеплення», – зазначила чиновниця.

Супрун пише також про ще одне хибне твердження щодо посиленої вакцинації проти кору в період епідсезону грипу – що імунітет після вакцинації буде слабшим і досягнення високого рівня колективного імунітету (єдиний шлях зупинити спалахи хвороби) все одно не відбудеться.

Натомість науковцями не виявлено, каже вона, що навіть у дітей раннього віку під час легкої респіраторної інфекції, вакцина може бути неефективна. Щеплення давало цим дітям такий самий імунітет, як і тим, що не мали ознак респіраторної інфекції, застуди. Тобто вакцинацію проти кору не можна відкладати навіть у випадку, якщо дитина має легкий перебіг застуди.

«Вакцинуватися від кору, у період спалаху цієї інфекції та під час епідсезону грипу, людям без щеплень необхідно. Навіть, якщо йдеться про посилену вакцинацію. Особливо слід захищати дітей, вакцинуючи їх», – резюмувала У.Супрун.

Читайте також: В Україні зафіксували ще одну смерть від кору – помер 49-річний чоловік

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 21:16 :27