У Раді вимагають новий «азовський пакет» санкцій проти РФ

Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Народних депутатів закликали апелювати до США та ЄС щодо введення нового «азовського пакету» санкцій проти РФ за відкриту агресію проти України в Азовському морі.

Про це під час сесійного засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявила перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що нині у Москві розпочалося судилище над українськими моряками, які визнали себе військовополоненими. Судове засідання відбувається у закритому режимі, що, з її слів, свідчить про те, що РФ хоче приховати сценарій свого злочину – нападу на українські екіпажі в Азовському морі, розстрілу українських моряків та навіть стан їхнього здоров’я.

Ірина Геращенко зауважила, що Президент України вже розпочав цю роботу, і парламентарі мають її підтримати на всіх рівнях, – апелювати до колег зі США, ЄС щодо запровадження нового «азовського пакету» санкцій проти РФ за відкриту агресію проти України в Азовському морі.

«Ми як делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи вже в січні, наступного тижня, будемо апелювати до наших колег у Страсбурзі, щоб провести спеціальні дебати на тему воєнної російської провокацій в Азовському морі і з вимогою негайного звільнення українських моряків», – заявила Ірина Геращенко.

Перший заступник голови ВРУ нагадала, що українська сторона неодноразово заявляла про готовність передати РФ 23 злочинців-росіян в обмін на звільнення політв’язнів Кремля, проте досі немає жодної офіційної відповіді.

Ірина Геращенко ще раз офіційно звернулася до РФ: «Україна готова передати 22 засуджених росіян в обмін на політв’язнів Кремля – Сенцова, Сущенка, Кольченка, Кап’юка, Гриба. А що ж до українських моряків, то вони є військовополонені. Вони мають бути звільнені без усяких обмінів, без усяких передумов та шантажу Кремля».

Як повідомляли, суд у Москві закрив засідання щодо продовження арешту полоненим українським морякам.

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Людмила Денисова вважає, що Лефортовський суд Москви у справі українських військовополонених моряків вже отримав відповідні вказівки і ухвалить вигідне для Путіна рішення.

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ в районі Керченської протоки обстріляли й захопили три українські військові судна, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь, і 24 моряків.

Loading...